لینک مستقیم(بررسي تثبيت و تورم خاك رس گرگان توسط گياه بامبو)

بررسي تثبيت و تورم خاك رس گرگان توسط گياه بامبو|لینک مستقیم|اِل کِی|50684858|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان بررسي تثبيت و تورم خاك رس گرگان توسط گياه بامبو را مشاهده می نمایید.

حجم فایل : 406.0 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 32
بنام خدا عنوان
چكيده براي احداث هر سازه بايد اعضا‍ء به گونه اي طراحي شوند كه تحمل بارهاي وارده را داشته باشند. بار وارده از طريق سازه به زمين (خاك) وارد مي‌شود. بنابراين لازم است خاك نيز تحمل بارهاي وارده از طرف سازه را داشته باشد. همه خاك‌ها اين توان را ندارند. بنابراين بايد روشي اتخاذ نمود كه وضعيت خاك از ديدگاه ظرفيت باربري، مقاومت برشي و نشست بهبود يابد. به اين منظور، روش‌هاي زيادي در رابطه با تثبيت خاك مورد بررسي قرار گرفته است. در اين تحقيق هم با اضافه كردن درصدهاي مختلف بامبو به خاك و آزمايش‌هاي مكفي و بررسي موارد فوق الذكر اين نتيجه حاصل مي‌شود كه با افزودن درصدهاي مختلف بامبو به خاك مقدار بامبو بهينه حدود 4% وزني مي‌باشد كه با افزايش آن ظرفيت باربري، مقاومت برسي و نشست بهبود مي‌يابد. بخش اول

دلايل و روش‌هاي تثبيت خاك انگيزه و دلايل و روش‌هاي تثبيت خاك خاك طبيعي محل عمليات ساختماني هميشه براي اهداف موردنظر كاملاً مناسب نمي‌باشد و خواص مكانيكي خاك چه به عنوان مواد زيربنا و چه به عنوان ماده پر كننده خاكريز سد و غيره با توجه به اهميت سازه و انتظار ما از آن و ديگر شرايط مربوط به سازه بايستي بهبود يافته و اصلاح گردد.
به عنوان نمونه در نهشته‌هاي دانه‌اي، خاك طبيعي ممكن است خيلي شل باشد و نشست الاستيگ زيادي از خود نشان دهد. در چنين حالتي لازم است كه قبل از احداث سازه، خاك متراكم شود تا وزن مخصوص و در نتيجه مقاومت برشي آن افزايش يابد. گاهي مواقع لايه فوقاني خاك نامطلوب است و بايد برداشته شده و با خاكي با كيفيت بهتر كه شالوده بر روي ان قابل احداث باشد، عوض گردد و سپس تا حد لازم متراكم شود. گاهي مواقع در اعماق كم به لايه‌هاي نرم و اشباع رس برخورد مي‌شود.

بر حسب بار شالوده و ضخامت لايه رس، ممكن است نشست‌هاي قابل توجهي در سازه بوجود آيد. براي جلوگيري از چنين نشست‌هايي لازم است كه تكنيك‌هاي خاصي براي بهبود وضعيت خاك بكار گرفته شود يا اگر خاك داراي حالت تورم زيادي باشد و سازه در اثر اين خاصيت تهديد مي‌شود، بايد با يكي از روش‌ها، مانند كنترل تراكم يا بالشتك ماسه‌اي يا پيش مرطوب كردن و يا تثبيت با آهك يا سيمان و يا روش الكتريكي، از تورم جلوگيري نمود. اگر هدف تغيير و افزايش خواص مقاومتي خاك باشد، يكي از روش‌هاي اساسي، منجمد كردن روش الكتريكي، تراكم، زه‌كشي، انتخاب دانه‌بندي صحيح، تثبيت و تسليح كردن خاك بكار مي‌رود. تثبيت خاك اساساً به منظور اصلاح و بالا بردن كيفيت مصالح نامرغوب جهت استفاده آنها در پروژه‌هاي مختلف و به ويژه در امر راهسازي است و لذا حاصل تثبيت مصالح نامرغوب شامل موارد زير است:

افزايش توان باربري خاك (بارهاي قائم، بارهاي افقي و ...)
كاهش ميزان نشست خاك
كاهش ضريب چسبندگي و مشخصاً در مورد خاك‌هاي با چسبندگي زياد مانند رس
افزايش ضريب چسبندگي و مشخصا...مطالب دیگر:
📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سبک های هویت📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سبک زندگی مادر در دوران بارداری📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع ویژگی های شخصیت📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع مدیریت📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع رضایت شغلی و سلامت📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سلامت عمومی و تعارض متقابل کار- خانواده📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سبک های عشق ورزی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سطوح انگیزه یادگیری بالینی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع یادگیری خود تنظیمی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع کیفیت زندگی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع موسیقی درمانی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع پیشینه‌ی سوگیری توجه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع روان درمانی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سازگاری روانشناختی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سرطان📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع مهارت های اجتماعی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع فراشناخت📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع رسانه📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع سلامت روان📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع فرسودگی شغلی و حمایت شغلی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع مکاتب اخلاقی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع لکنت زبان📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع کیفیت خدمات مجتمع های آموزشی📜مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع هوش هیجانی