لینک مستقیم(بررسی مکانیسم اثرگذاری فاضلاب های شهری برروی اکوسیستم دریا مطالعه مورد دریای خزر)

بررسی مکانیسم اثرگذاری فاضلاب های شهری برروی اکوسیستم دریا مطالعه مورد دریای خزر|لینک مستقیم|اِل کِی|50679554|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان بررسی مکانیسم اثرگذاری فاضلاب های شهری برروی اکوسیستم دریا مطالعه مورد دریای خزر را مشاهده می نمایید.

حجم فایل : 612.1 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 26
بنام خدا

مقدمه:

زمانی که صحبت از فاضلاب و تصفیه آن به میان می آید اولین موضوعی که در ذهن تداعی می نماید بحث محیط زیست و حفظ آن از آلوده شدن است چرا که فاضلاب همواره به عنوان یک پارامتر آلاینده اصلی در محیط زیست انسانی و طبیعی مطرح می باشد .
فاضلاب چیزی جز آب مصرف شده در جنبه های مختلف زندگی انسان نیست . که در اثر این مصارف ترکیب اصلی طبیعی خود را از دست داده است . و نه تنها قابل استفاده در مصارف مختلف نمی باشد بلکه با توجه به میزان آلاینده های موجود در آن و نوع آنها خود می تواند تهدیدی بر سلامت و فعالیت های مختلف انسانی باشد .
تعاریفی از فاضلاب شهری فاضلاب شهری ترکیب پیچیده ای از پسماندها، مواد جامد معلق، آشغال و یک طیف گسترده ای از مواد شیمیایی که از منابع مسکونی، تجاری و صنعتی تولید می شوند.


این فاضلابها از مصرف خانگی آب حاصل می شوند و محتوی انواع موجودات ریز ، میکروبها، ویروس ها و چندین نوع ماده شیمیایی می باشند تعریف فاضلاب خانگی:

فاضلاب خانگی خالص تشکیل شده از فاضلاب دستگاه های بهداشتی خانه ها مانند: ،دستشوئی ، حمام ،ماشین های لباسشوئی ،پساب آب آشپزخانه ها و یا فاضلاب به دست آمده از شستو شوی قسمت های گونا گون خانه.خواص فاضلاب های خانگی در سطح یک کشور تفریبا یکسان و تنها غلظت آنها بسته به مقدار مصرف سرانه ی آب در شهرها تغییر می کند.
راههای ورود آلودگی به مناطق ساحلی تخلیه مستقیم فاضلابها به آبهای مناطق ساحلی از طریق فاضلاب رو ها
نشر فاضلابها از چاههای دفعی و مراکز تصفیه فاضلاب
افزایش رشد گیاهان دریایی،باکتریها و جلبک ها
خفگی و مرگ جانوران دریایی
تهدید سلامت گردشگران،بازدید کنندگان و ساکنین سواحل
ایجاد آلودگی
اثر بر کارکرد اکوسیستم ها،جانوران و ...
اثر بر پتانسیل گردشگری و توریستی منطقه
تغییر رنگ آب سواحل اثرات زیست محیطی فاضلابهای شهری بر نواحی ساحلی کاهش شفافیت و وضوح دیداری بر اثر ورود مواد زائد،سرباره و مواد معلق و شناور
مسمومیت جانوران دریایی و انسانها
افزایش بیش از حد لجن
بروز بیماری در جانوران و انسانها
ایجاد وضعیت نا مطلوب و نامناسب ظاهری

اثرات زیست محیطی ورود فاضلابهای شهری برنواحی ساحلی اثر آلودگی فاضلابها بر رودخانه
هنگامی که یک ماده ی آلی دارای انرژی زیاد ، مانند فاضلاب خام به رودخانه ریخته می شود ، تغییرات چندی در قسمت پایین رودخانه از محل ورود فاضلاب رخ می دهد . مواد آلی فاضلاب با اکسیژن آب ترکیب شده در نتیجه سرعت مصرف اکسیژن به مراتب بیشتر از زمانی است که آلودگی به آنها وارد شده. اثر آلودگی فاضلابها بر دریاها
اکسیژن محلول آب دریا حدوداً 20% کمتر از آب تازه است . آب دریا به علت داشتن املاح محل...مطالب دیگر:
دانلود پاورپوینت سازمان استراژی محوردانلود پاورپوینت راهبرد شاخه و حد (Branch and bound)دانلود پاورپوینت دیکدرها و مولتی پلکسرهادانلود پاورپوینت دوپینگDopingدانلود پاورپوینت درس تاریخ تحلیلی صدر اسلامدانلود پاورپوینت دراگون فروتدانلود پاورپوینت داوری اخلاقیدانلود پاورپوینت خلاصه ي كتاب امام علي (ع)ازنگاه انديشمندان غيرشيعهدانلود پاورپوینت حقوق و دستمزددانلود پاورپوینت حفاظت بارهای حساس در مقابل افت ولتاژ هادانلود پاورپوینت حسگرها (دريابه)و مبدل هادانلود پاورپوینت حسگر های نوردانلود پاورپوینت حریم شخصیدانلود پاورپوینت حالت گازيدانلود پاورپوینت حکومت سربداراندانلود پاورپوینت تئوری الاستیسیتهدانلود پاورپوینت تهیه منحنی استاندارد به روش اسپکتروفتومتریدانلود پاورپوینت تمرین پلایومتریکدانلود پاورپوینت تغذيه کودک از 6 تا 24 ماهگیدانلود پاورپوینت تعمیرات سخت افزار موبایلدانلود پاورپوینت بیماریهای ناشي از كاردانلود پاورپوینت تعريف بهداشت حرفه ايدانلود پاورپوینت بهداشت ابدانلود پاورپوینت بهداشت کار قالیبافاندانلود پاورپوینت برهان صدیقین