لینک مستقیم(دانلود پاورپوینت فیزیک ( امواج )(۱۱ اسلاید)(قابل ویرایش))

دانلود پاورپوینت فیزیک ( امواج )(۱۱ اسلاید)(قابل ویرایش)|لینک مستقیم|اِل کِی|50582245|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت فیزیک ( امواج )(۱۱ اسلاید)(قابل ویرایش) را مشاهده می نمایید.

دانلود پاورپوینت فیزیک ( امواج ) خرید پاورپوینت فیزیک دانلود تحقیق فیزیک خرید تحقیق فیزیک


(۱۱ اسلاید)


امواج مايكرو ويو
مايكل فارادي با مطالعه ميدان مغناطيسي انتشار نور در شيشه، به سال 1845 دريافت كه نور را مي‌توان به عنوان اختلالات مغناطيسي و به صورت عرضي در نظر گرفت كه خاصيت‌هاي موجي شكل دارد. ماكسول نظريه الكترو مغناطيسي نور را رسماً در 20 سال بعد ارائه نمود و هانريش هرتز اين نظريه را در سال 1888 به صورت كامل به اثبات رساند. او در يكي از آزمايش‌هاي خود، از منعكس‌كننده‌هاي سهموي براي تمركز انرژي الكترومغناطيسي استفاده نمود و توانست بازده انتقال را بهبود بخشد كه ايده آنتن‌هاي با بازدهي بالاي مايكروويو امروزي از همان منعكس‌كننده‌هاي سهموي گرفته شده است. اولين كاربردي كه مي‌توان براي امواج الكترومغناطيسي در نظر گرفت، در حوزه مخابرات است. در سال 1895، گوليمور‌ماركوني توانست سيگنال‌هاي راديويي را تا بيش از يك مايل انتقال دهد. او توانست با استفاده از منعكس‌كننده‌هاي سهموي، اين مسافت را تا 4 مايل هم افزايش دهد تا آنكه در سال 1901 او نخستين پيام مخابراتي را در طول اقيانوس اطلس كه در حدود 3000 مايل مسافت دارد به صورت بي‌سيم انتقال دهد. با اختراع تلفن در سال 1876 توسط بل و گري در عرصه مخابرات، بررسي دقيق‌تر سيگنال‌هاي الكتريكي در خطوط انتقال جايگاه ويژه‌اي پيدا كرد تا آنكه موجبرها نيز در اين عرصه مورد توجه قرار گرفتند. موجبرها، لوله‌هاي فلزي توخالي هستند كه قابليت انتشار امواج الكترومغناطيسي را دارند. در همان سال‌ها موجبرهايي با قابليت انتشار در فركانس 5/1 و 4 گيگاهرتز توسط اليورلاچ ارائه گرديدند.
از يک نقطه به نقطه ديگر منتقل شود و در نقطه مقابل پس از دريافت امواج الکترومغناطيسي با انجام عمل عکس، انرژی ااکتريکی مجدداً توليد گردد (به اين روش اصطلاحاً power beaming ميگويند). تقريباً اساس تمام سيستمهای انتقال برق بدون سيم بر همين پايه استوار است. البته واضح است که بازدهي چنين سيستمهايي در مقايسه با انتقال برق در خطوط برق بسيار پايين است چون مقدار زيادي از انرژی در تبديل برق به امواج الکترومغناطيسي و بالعکس تلف ميشود و بعلاوه مقداري ازانرژی موجود در امواج نيز در فرايند تشعشع وانتقال در محيط (اتمسفرزمين) به هدر خواهد رفت. بااين وجود، دکتر کريسول در مقالات مختلفي که ارائه کرده (بصورت تحليلي به اين مسائل اشاره کرده و با محاسبات مختلف ادعا نموده است که ميزان انرژی توليد شده با احتساب تمام اين تلفات و مخارجی که صرف ساخت و نصب تجهيزات خواهد شد باز مقرون به صرفه خواهد بود و تنها به کسری از يک سنت براي توليد يک کيلو وات بر ساعت برق خواهد رسيد. البته دانشمندان ناسا نيز ايده هاي مشابهي مثل قرار دادن مجموعه اي از سلولهاي خورشيدی و يا حتي صرفاً صفحه های منعکس کننده نور در مدار کره زمين ارائه کرده اند که بحث بر سر اينکه کدام روش مناسبتر است هنوز ادامه دارد.مطالب دیگر:
🔗تحقیق درباره تنفس صحیح هنگام تمرینات ورزشی🔗تحقیق درباره تنیس روی میز🔗تحقیق درباره تهاجم فرهنگي و راه‌كارهاي مقابله با آن🔗تحقیق درباره تهاجم فرهنگي وآثارآن بر جامعه امروزي🔗تحقیق درباره تهاجم فرهنگی🔗تحقیق درباره تهران در دوره صفویه🔗تحقیق درباره تهران و زلزله🔗تحقیق درباره تهويه ساختمان🔗تحقیق درباره تهويه مطبوع🔗تحقیق درباره مكان بهينه توليد پراكنده در بازار الكتريسيته غير قانون مند 🔗تحقیق درباره توت فرنگی 🔗تحقیق درباره توربوشارژرها🔗تحقیق درباره توسعه معادن گرانيت منطقه جنوب خراسان🔗تحقیق درباره توسعه اقتصادی و جهانی شدن🔗تحقیق درباره توضیح مختصری درباره شرکتهای سهامی عام🔗تحقیق درباره تولد حضرت فاطمه و روز زن و مقام مادر🔗تحقیق درباره تولید گندم🔗تحقیق درباره تولید مثل در جانوران🔗پاورپوینت دوربین های مداربسته (طراحی حرفه ای )🔗دانلود طرح کارآفرینی کارخانه ی ملامین نی ریز 🔗دانلود طرح کارافرینی کامل الکترونیک کارخانه مقاومت سازی🔗تحقیق درباره کارآفرینی🔗دانلود طرح کار آفرینی شرکت تبلیغاتی زاگرس🔗دانلود طرح کار آفرینی و تاثیر آن بر مدیران و سازمانهای ارگانیک 🔗دانلود گزارش کارآموزی آفات و بيماري گياهان نگهداري فضاي سبز