لینک مستقیم(7-ارائه طیف طراحی بر مبنای مطالعات تفكیك خطر لرزه ای مطالعه موردی تپه های عباس آباد تهران)

7-ارائه طیف طراحی بر مبنای مطالعات تفكیك خطر لرزه ای مطالعه موردی تپه های عباس آباد تهران|لینک مستقیم|اِل کِی|50079949|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان 7-ارائه طیف طراحی بر مبنای مطالعات تفكیك خطر لرزه ای مطالعه موردی تپه های عباس آباد تهران را مشاهده می نمایید.

مشخصات نویسندگان مقاله ارائه طیف طراحی بر مبنای مطالعات تفکیک خطر لرزه ای مطالعه موردی تپه های عباس آباد تهران

عبداله سهرابی بیدار - دانشجوی دوره دکتری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله
محمدرضا قائمقامیان - استادیار پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله


چکیده مقاله:

گستره تهران دارای پتانسیل خطر لرزه ای بالایی بوده ولذا بر آورد دقیق خطر لرزه ای برای طراحی مناسب سازه ها در این گستره امری ضروری است. برای سازه های مهم که نیاز به تحلیل های دینامیکی در حوزه زمان دارند، برآورد مناسبی از طیف زمین لرزه طراحی جهت انتخاب و یا شبیه سازی شتابنگاشت های مناسب، اهمیت ویژه ای دار. این مطالعه به ارائه طیف خطر یکنواخت، تفکیک خطر لرزه ای و ارائه طیف زمین لرزه طراحی بر اساس تفکیک خطر لرزه ای در گستره تپه های عباس آباد، اختصاص دارد. بر اساس نتایج به دست آمده در ساختگاه موردمطالعه زمین لزره های با بزرگای 7/0 فاصله بین صفر تا 10 کیلومتر بیشترین سهم را در خطر لرزه ای دوره بازگشت 475 سال دارند. میزان مشارکت این زنین لرزه ها در پروید 0/1 و 1/0 ثانیه به ترتیب 22% و 19% می باشد.بدین ترتیب زمین لرزه های با بزرگای 7/0 و فاصله میانگین 5 کیلومتر، به عنوان زمین لرزه طراحی ساختگاه در این سطوح خطر معرفی و برای بازسازی خطر بر اساس چنین چشمه ای، به طور تقریبی در نظر گرفتن میانگین پارامتر جنبش شدید لازم است. طیف زمین لرزه طراحی، بر مبنای مشخصات این زمین لرزه ارائه شده است که امکان گزینش و یا شبیه سازی شتابنگاشت های متناسب با شرایط ساختگاه را برای تحلیل های دینامیکی فراهم می نماید.


کلیدواژه‌ها:

تهران - طیف خطر یکنواخت - تفکیک خطر لرزه ای - طیف زمین لرزه طراحی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


سهرابی بیدار, عبداله و محمدرضا قائمقامیان، ۱۳۸۵، ارائه طیف طراحی بر مبنای مطالعات تفکیک خطر لرزه ای مطالعه موردی تپه های عباس آباد تهران، هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران،

در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (سهرابی بیدار, عبداله و محمدرضا قائمقامیان، ۱۳۸۵)
برای بار دوم به بعد: (سهرابی بیدار و قائمقامیان، ۱۳۸۵)مطالب دیگر:
🔑284- تحلیل دینامیكی غیرخطی سدهای بتن غلتكی كم سیمان🔑285- بررسی عددی اثر میرایی بر روی نتایج تحلیل غیرخطی سدهای بتنی وزنی🔑286- شبیه سازی اثرتغییرات قطر مجاری بزرگ درمسیر فرار آب درپی كارستی سد كوثر🔑287- تحلیل عددی جریان هوادهی در تخلیه كننده تحتانی سد🔑288-شبیه سازی دو بعدی رسوب گذاری جریان واریزهای در مخازن سدهای تأخیری شكافدار🔑289-مقایسه روشهای مختلف حجم رسوب مخازن سدها در زمان طراحی و ارائه مدل بهینه بابهرهگیری از نتایج عمقیابی سدها🔑290- تدوین قوانین بهینه بهره برداری از سدزاینده رود به كمك ماشین های بردار پشتیبان🔑دانلود 155 فیلم آموزش مرحله به مرحله و فارسی نرم افزار آباکوس🔑گزارش تخصصی درس اجتماعی (۱۶صword)🔑گزارش تخصصی درس فیزیک (۱۶صword)🔑گزارش تخصصی درس کامپیوتر (۲۸صword)🔑گزارش تخصصی درس کامپیوتر (۲۲صword)🔑گزارش تخصصی درس مدیریت (۱۶صword)🔑گزارش تخصصی درس علوم (۱۸صword)🔑گزارش تخصصی درس ریاضی (۴۴صword)🔑گزارش تخصصی درس ریاضی (۲) (۱۴صword)🔑گزارش تخصصی درس تاریخ (۱۶صword)🔑آموزش ساخت سایت فروشگاهی با کمترین هزینه🔑کتاب محاسبات عددی دکتر نیکوکار🔑دانلود جزوه درایوهای الکتریکی🔑291- بهینه سازیحجم آبتخصیصیاز مخازن سدها با استفاده از الگوهایخطیو غیرخطی🔑292-مدلسازی روندتغییرات فشارآب منفذی و نشست درهسته سدخاكی كرخه حین ساخت و ابگیری🔑293- مدلسازی هیدرولوژیكی با بهره گیری از روشهای زمین آمار و واسنجی مدل ریاضی HEC-HMS (مطالعه موردی حوضه سد كمال صالح اراك)🔑294- انسداد بیولوژیكی خاك های ماسه ای🔑295- تعیین ابعاد و زاویه بهینه برای زهكش پنجه ای در سد های خاكی همگن با استفاده از مدل فیزیكی و نرم افزار PLAXIS