لینک مستقیم(مقاله: مناسب سازی خیابان‌های شهری برای پیاده‌روی (مطالعه موردی: خیابان قدس تهران))

مقاله: مناسب سازی خیابان‌های شهری برای پیاده‌روی (مطالعه موردی: خیابان قدس تهران)|لینک مستقیم|اِل کِی|50053676|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مقاله: مناسب سازی خیابان‌های شهری برای پیاده‌روی (مطالعه موردی: خیابان قدس تهران) را مشاهده می نمایید.

مناسب سازی خیابان‌های شهری برای پیاده‌روی (مطالعه موردی: خیابان قدس تهران)


این مقاله در اولین همایش ملی معماری پایدار و توسعه شهری پذیرفته شده است.


فایل این مقاله به صورت word و قابل ویرایش است.


لینک مقالات همایش در سایت سیویلیکا (+)


چکيده


در اغلب کشورهاي جهان پیاده‌روي به عنوان يک روش حمل و نقلي مورد توجه قرار گرفته است و به منظور کاهش مصرف انرژي تراکم و آلودگي هوا افراد به پیاده‌روي و استفاده از پیاده راهها تشويق مي‌شوند. در شهرهاي ايران متاسفانه به دلايلي از جمله کمبود تسهيلات عابر پياده و کمبود انگيزه، استقبال از پياده‌روي و کريدور‌هاي عابر پياده کم مي‌باشد. لذا لازم است مديران شهري با احداث مسيرهاي مناسب پیاده‌روي و يا اصلاح در مسیرهای موجود -به طوري که قابل استفاده براي کليه گروه‌ها باشد- اقدام به تشويق مردم به استفاده از پیاده روها و مسیرهای مخصوص پياده‌روی در انجام سفرهاي روزانه نمايد. بعضي خيابان‌ها كاربري آنها طوريست كه اگر منحصرا مخصوص عابر پياده شوند و با مبلمان مناسب تجهيز گردد به عنوان يك مركز تجاري_تفريحي_فرهنگی بسيار مورد توجه قرار خواهد گرفت وكارآيي آن بالا خواهد رفت. ازقبيل این خيابان‌ها خیابان قدس درتهران است که با دسترس آسانی به انواع حمل و نقل عمومی، عرض مناسب پیاده روها، وجود مراکز دانشگاهی و عمومی جاذب جمعیت، مخصوصا جمعیت جوان، بسیار مورد استفاده عابرین می‌باشد اما هیچ امکاناتی برای رفاه عابرین در این خیابان ایجاد نشده است. از طرف دیگر این خیابان به عنوان مهمترین دسترسی به دانشکده های مختلف خارج از پردیس مرکز دانشگاه تهران برای دانشجوان این دانشگاه مکان تعاملات اجتماعی و رویداد‌ها مختلف است که بخشی از خاطرات جمعی و ذهنیت مشترک این افراد را تشکیل میدهد. بنابراین نیازمند مناسب ساز برای استفاده هرچه بیشتر عابرین می‌باشد. در این مقاله سعی شد ضمن شناخت وضع موجود این خیابان، وضع مطلوب برای استفاده عابرین نیز پیشنهاد شود. امید است راهنمایی برای مسئولین ذی‌ربط بوده تا به این خیابان توجه بیشتری نمایند.


لغات کليدي: پیاده روی، پیاده رو، خیابان قدس، طراحیمطالب دیگر:
📒مقاله عقب ماندگی ذهنی کودکان و اهداف و برنامه های آموزشی دانش آموزان عقب مانده ذهنی دبستانی📒دانلود طرح کاملا لایه باز و قابل ویرایش (PSD)کارت ویزیت سالن زیبایی آرایشی📒پروژه سه بعدی طراحی خانه سالمندان در اقلیم گرم و خشک 📒دانلود فایل لایه باز(PSD) بسیار زیبای چارت سازمانی موسسات آموزشی / برای طراحان گرافیست و دانشجویان گرافیک📒دانلود فایل کاملا لایه باز و قابل ویرایش (PSD) بروشور / برای دانشجویان رشته گرافیک ، کلیه دانشجویان و طراحان گرافیست📒دانلود فایل لایه باز و قابل ویرایش (PSD) رسید اداره پست / برای دانشجویان رشته گرافیک و طراحان گرافیست📒دانلود فایل لایه باز PSD فتوشاپ لوح تقدیر / برای دانشجویان رشته گرافیک و طراحان گرافیک📒دانلود فایل لایه باز (PSD) فتوشاپ لوح سپاس / برای دانشجویان رشته گرافیک و طراحان گرافیک📒دانلود فایل لایه باز (PSD) فتوشاپ لوح تقدیر / برای دانشجویان رشته گرافیک و طراحان گرافیک📒دانلود طرح لایه باز فوتوشاپ آموزشگاه کامپیوتر / برای طراحان گرافیک و دانشجویان گرافیک📒دانلود فایل لایه باز (PSD) فتوشاپ آموزشگاه کامپیوتر / برای دانشجویان رشته گرافیک و طراحان گرافیست📒دانلود فایل لایه باز (PSD) فتوشاپ بنر اسامی قبول شدگان در آزمونها / برای دانشجویان رشته گرافیک و طراحان گرافیست📒دانلود فایل لایه باز (PSD) فتوشاپ پوستر راهیان نور / برای دانشجویان رشته گرافیک و طراحان گرافیست📒فایل فارسی نوکیا3310📒فایل فارسی تمامی ورژن های 130 با rm-1035📒وکتور دست📒دانلود پروژه آماده پاورپوینت مكانيزه سازي سيستم آژانس هواپیمایی / برای دانشجویان رشته های مدیریت و اساتید بزرگوار📒دانلود پاورپوینت آماده ارائه تکلیف از دیدگاه کانت و پریچارد / برای دانشجویان رشته فلسفه و اساتید محترم📒دانلود پاورپوینت اماده ارائه معماری دوره ساسانیان / برای دانشجویان رشته تاریخ و ادبیات ، باستان شناسی ، معماری ، هنر و اساتید محترم📒دانلود پاورپوینت اماده ارائه نظریه های یادگیری و ارزشیابی دانش آموزان / برای دانشجویان رشته روانشناسی ، علوم تربیتی و اساتید محترم📒وکتور بیلبورد📒وکتور تعیین جنسیت📒نرم افزار Remove Hidden📒پروژه آپلود فایل در ASP.NET MVC📒سیستم عامل ساخته شده با پاورپوینت+نسخه فارسی