لینک مستقیم(پایان نامه حقوق – تغییر ساختار سازمان ملل متحد)

پایان نامه حقوق – تغییر ساختار سازمان ملل متحد|لینک مستقیم|اِل کِی|41012970|پایان نامه حقوق – تغییر ساختار سازمان ملل متحد
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پایان نامه حقوق – تغییر ساختار سازمان ملل متحد را مشاهده می نمایید. تحقیق حقوق – تغییر ساختار سازمان ملل متحدتغییر ساختار سازمان ملل متحد

مقدمه:

بدون شک سازمان ملل متحد یکی از مهمترین سازمان‌های بین المللی می‌باشد که بعد از تشکیل و انحلال جامعه ملل که از دیدگاه کارشناسان به موفقیت چندانی دست نیافت توانست در پیشبرد اهداف خود به موفقیت‌های نسبی دست یابد از جمله در حل و فصل بحران‌های بین المللی، کمک به آوارگان ناشی از جنگ، زلزله و … تلاش برای مهار نمودن بحران‌های بین المللی و داخلی که توانست کارنامه قابل قبولی را از خود ارائه نماید.

نوید ساختار سازمان ملل که حدود پنجاه و نه سال بعد از عمر این سازمان توسط کوفی عنان دبیر کل این سازمان داده شده است توانست به بحث مهمی در میان سیاستمداران تبدیل گردد سازمانی که به گفته دبیر کل سازمان ملل آقای کوفی عنان می‌تواند بیش از این نقش مهمی در روابط بین الملل ایفا نماید!

آنچه امروز در سازمان ملل با آن روبه‌رو هستیم ساختار حقوقی ناهمگون با شرایط توزیع قدرت در روابط بین کشورها است. این شرایط سبب از بین رفتن هر گونه بازدارندگی و یکسویه شدن تصمیمات این نهاد به خصوص شورای امنیت شده در حقیقت امروزه پس از تجربه جنگ دوم عراق با وجود مخالفت کشورهای جهان و حتی اعضای دائم شورای امنیت که به آن وقعی نهاد شده است این امر آشکار گردیده که تنها تعابیر موجود در منشور ملل متحده به گونه‌ای قابلیت تقسیم را دارا می‌باشد که آزادی عمل خطرناکی برای اعضای دائم شورا فراهم می‌کند بلکه بسیاری از اصول نادیده گرفته شده و اصول فرعی جدید جای آنها را می گیرد و ذهن را با این واقعیت روبه‌رو می‌کند که حقوق تنها توجیه کننده و نه محدوده کننده قدرت را بازی می‌کند.

باید بپذیریم که دایناسور سازمان ملل نیاز به کوچک شدن سریع و عادلانه شدن را دارد تا بتواند حافظ صلح قلمداد گردد. صلحی که نظم و آرامش را نمایندگی می‌کند و نه صلح عادلانه و اگر نه باید ما شاهد شکل‌گیری رژیم عرفی برای اعمال قدرت باشیم و آنچه پس از فروپاشی بلوک شرق آرام آرام در حال تولید است. ولی این را نباید از نظر دور داشت که با گسترش شورای امنیت امکان دستیابی به صلحی پایدار را خواهیم داشت.

در این مقال اندک ابتدا تاریخچه‌ای از سازمان ملل اهداف اصول آن خواهیم پرداخت و سپس بحث اصلی که راجع به تغییر ساختار سازمان ملل است را پیگیری خواهیم کرد.

مرحله بعد به سهم آفریقا از بازسازی و نقش ایران در سازمان ملل خواهیم پرداخت. بعد از آن فصلی نسبتا مهم در مورد حقوق بشر را از پیش رو خواهیم گذراند.

در آخر هم که به نتیجه‌گیری خواهیم پرداخت که آیا سازمان ملل اصلاح می‌شود و دگرگون و همچنین به نقش و عملکرد این سازمان بر قرن بیست و یکم خواهیم پرداخت.

در پایان جای دارد از راهنمایی‌های ارزنده استاد ارجمند جناب آقای دکتر محمد تقی رضایی به عنوان استاد راهنما تشکر نموده و از درگاه ایزد منان سلامتی روز افزونشان را خواستارم.


مطالب دیگر:
اکسل آنالیز بهای ابنیه 1396اکسل آنالیز بهای برق 1396اکسل آنالیز بهای مکانیک 1396اکسل فهرست بهای مکانیک 1395اکسل فهرست بهای برق 1395اکسل آنالیز بهای سدسازی 1396گزارش کارآموزی در كارخانه كمپوت و كنسرو ممتاز رضویگزارش کارآموزی در کارخانه تولید رنگگزارش کارآموزی ايستگاه هواشناسي اقدسيه و سازمان هواشناسيگزارش کارآموزی در اداره ثبت املاک و اسنادگزارش کارآموزی در شرکت صنعتی پرسکاریگزارش كارآموزي پرورش و تكثير گل هاي فصليفایل اکسل برآورد هزینه قالب بندی (اجاره و خرید)جزوه مفاهیم دوام و پایایی بتن و آزمایشات دوام آنپاورپوینت سیستم های کسب و کارپاورپوینت مبانی سیستم های اطلاعات مدیریتپاورپوینت مديريت منابع داده هاپاورپوینت پیکربندی و هماهنگ سازی فعالیت های بازاریابی بین المللیپاورپوینت نرم افزار رایانهپاورپوینت حسابداری گله شیریمقاله ترجمه شده با عنوان ترکیبی از استقرار کارکرد کیفیت و فرآیند شبکه تحلیلی برای ارزیابی پروژهمقاله ترجمه شده با عنوان فرهنگ سازمانی و سرمایه فکری: یک مدل جدید، به همراه اصل مقالهمقاله ترجمه شده با عنوان چهارچوب مدیریت کیفیت برای تصمیم گیری مدیریت دولتیپاورپوینت حسابداری اجتماعیجزوه کامل فیزیک یازدهم تجربی+ نمونه سوالات طبقه بندی شده امتحانات نهایی (237 صفحه)