لینک مستقیم(دانلود تحقیق نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی 28 ص)

دانلود تحقیق نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی 28 ص|لینک مستقیم|اِل کِی|40108928|دانلود نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی 28 ص,تحقیق نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی 28 ص,مقاله نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی 28 ص,نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی 28 ص
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود تحقیق نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی 28 ص را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 30 صفحه

پیشگفتار نقش بودجه جامع در نظام جدید مدیریتی سه وظیفه اصلی مدیریت در یک سازمان عبارت است از : برنامه ریزی - اجراء - کنترل این امر به تجربه ثابت شده است که اگر مدیر بهترین برنامه را در اختیار داشته باشد ولی آن را در کشو خود قرار دهد مدیر موفقی نخواهد بود و چنانچه در بعد اجرایی .
مدیری با قابلیت زیاد فاقد هدف و برنامه باشد .
همانند راننده ای است که از تجربه کافی برخوردار است ولی مقصد را نمی داند و چنانچه یک سازمان مجهز به مدرن ترین سیستم کنترلی باشد ولی فاقد برنامه باشد عملا جزء مشکل چیز دیگری نخواهد داشت .
بررسی شرایط فوق نشان دهنده این واقعیت است که بین سه وظیفه مهم یاد شده یک حلقه مفقوده وجود دارد که همان بودجه است و وجود برنامه در کنار مدیر این اطمینان را به او می دهد که دارای یک برنامه مدون برای یک سال آینده خود باشد و در اجراء به علت این که قبل از اجراء مقصد را می داند سعی در رسیدن به این هدف خواهد کرد .
که خود تضمین کننده موفقیت اوست .
در نهایت با اعمال کنترل بین برنامه ( در قالب بودجه ) و عملکرد واقعی و استخراج انحرافات از بودجه و تحلیل به موقع آنها سه وظیفه فوق به نحو مطلوب تحقق خواهد یافت .
بودجه بودجه یک سند برنامه ریزی است که قبل از انجام فعالیت ها تهیه می شود و اغلب برنامه جهت اجراء (plan of Action) نامیده می شود .
بودجه می تواند از اطلاعات مالی ، اطلاعات غیر مالی و یا ترکیبی از هر دو تهیه شود .
این اطلاعات برای یک سری از رویداد ها از پیش برآورد می شود .
هدف اولیه بودجه عبارتست از (( پیش بینی رویداد ها و فعالیت های مالی و غیر مالی )) .
همان طور که ملاحظه می شود بودجه عملا ترجمه سیاست ها و هدف های موسسه است که در قالب برنامه تجلی پیدا کرده است .
نکته دیگری که از تعریف فوق می توان نتیجه گرفت این است که بودجه صرفا متکی به اطلاعات مالی نیست بلکه اطلاعات غیر مالی را نیز در برخواهد داشت .
به طور مثال ارقام مربوط به تعداد تولید یا فروش اطلاعات غیر مالی است که در ساختار بودجه منعکس می شود و یا مثلا تعداد نفر ساعت مورد نیاز در یک دوره مالی از موارد دیگری است که اطلاعات غیر مالی است ، درصد ظرفیت به کار گرفته شده و درصد ظرفیت بیکار ، اوقات تلف شده ناشی از عدم بکارگیری صحیح ظرفیت به علت محدودیت های بودجه و .
نیز از مصادیق دیگری است که ظاهرا اطلاعات غیر مالی بوده ، ولی قابل تبدیل به داده های مالی خواهد بود .
بودجه از قبل تهیه می شود ، لذا دارای پوشش زمانی است که می توان ماهانه ، ۶ ماهه و یا سالانه باشد .
بدیهی است بودجه می تواند برای دوره های بیش از یکسال مثلا ۵ ساله یا ۲۵ ساله نیز تهیه شود که در این صورت هر قدر زمان دوره پوشش بودجه بیشتر باشد ارقام بودجه طبعا به صورت کلان ارائه خواهد شد و هر قدر این دوره کوتاه تر یاشد دسترسی به اطلاعات قابل اطمینان تری وجود خواهد داشت .
فرآیند یک بودجه پویا فرآیند یک بودجه پویا در نمودار زیر نشان داده شده است .
هدف های سازمان در قالب برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت بیان خواهند شد و بودجه متاثر از این هدف ها و برنامه ها است .
به عبارت دیگر بودجه ترجمان هدف ها و برنا


مطالب دیگر:
پاورپوینت تاسیسات و تجهیزات شهری پارکینگپاورپوینت مرمت مسجد جامع ورامینپاورپوینت شناخت فضای شهری شهر دزفولپاورپوینت طراحی پله در معماریپاورپوینت تاج محل از نگاه معماریپاورپوینت تحلیل شهر همدان از نگاه معماریپاورپوینت تحلیل و آنالیز مجتمع تجاری تیراژهپاورپوینت معماری مدرسه دارالفنونپاورپوینت خانه بروجردی ها در کاشانپاورپوینت باغ موزه دفاع مقدسپاورپوینت بررسی بازارهای سنتی و جدید از نگاه معماریپاورپوینت بررسی بافت فرسوده‌ ی همت‌ آباد اصفهانپاورپوینت اقلیم استان آذربایجان‌شرقیپروپوزال رشته علوم تربیتی برنامه ریزی درسیپاورپوینت بررسی پیاده روهای شهر همراه با تصاویرپاورپوینت معرفی نمونه ترمینالپاورپوینت تحلیل دانشگاه هنر و معماری هاروارد از نگاه معماریپاورپوینت تحلیل بیمارستان رسول اکرم تهرانپاورپوینت پارک شهریپاورپوینت ساختمان پیش ساختهپاورپوینت سازه های بتنی دیوار برشیپاورپوینت مطالعات موردی موزه هنرهای معاصر ایران ( طرح 3 )پروپوزال رشته کودکیاریپاورپوینت تحلیل جامع معماری تاج محل هندوستانپاورپوینت تحلیل شهرک مسکونی زیتون