لینک مستقیم(دانلود پاورپوینت روشهای تدریس ریاضی 41 اسلاید)

دانلود پاورپوینت روشهای تدریس ریاضی 41 اسلاید|لینک مستقیم|اِل کِی|40106877|دانلود روشهای تدریس ریاضی 41 اسلاید,تحقیق روشهای تدریس ریاضی 41 اسلاید,مقاله روشهای تدریس ریاضی 41 اسلاید,روشهای تدریس ریاضی 41 اسلاید
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت روشهای تدریس ریاضی 41 اسلاید را مشاهده می نمایید.

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 47 صفحه

بسمه تعالی استاد راهنما : جناب آقای خجسته تهیه و تنظیم : مهین رستمی ( دانشجوی رشته كارشناسی ریاضی ) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد پاییز1387 روش های تدریس ریاضی بخش اول روش تدریس در آموزش ریاضی نحوه تدریس ریاضی :  تعریف تدریس : تدریس عبارت است از تعامل یا رفتار متقابل معلم و شاگرد ، بر اساس طراحی منظم و هدفدار معلم ،برای ایجاد تغییر در رفتار شاگرد .
تدریس مفاهیم مختلف مانند نگرشها ، گرایشها ،باورها ، عادتها و شیوه های رفتار وبه طور كلی انواع تغییراتی راكه می خواهیم در شاگردان ایجاد كنیم، دربر می گیرد .
» به طور کلی معلمان ریاضی موافق هستند که آموزش و یادگیری ریاضی باید شامل موارد زیر باشد: توسعه تفکر دانش آموزان گسترش توانایی دانش آموزان در حل مسائل ارائه دانش ریاضی کاربردی ، تخصصی و مهارتی برای نیازهای آینده از دانش آموزان می خواهیم که ریاضی یاد بگیرند نه اینکه فقط گوش کنند و نگاه کنند به آنچه معلـم روی تختـه می نویسد و حـل می کند.
ما می خواهیـم که آنها از آموزش ریاضی لذت ببرند و هیجان زده شوند.
ما می خواهیم آنها ریاضی را درک کننـد و آنرا بگـذراننـد.
ما می خواهیم آنها مسائلی را حل کنند که در زندگی روزمره با آن برخورد می کنند.
برای رسیدن به این هدف نحوه تدریس مؤثر است و باید دانش آموزان در یـک پروسه فعال قرار بگیرند به گونه ای که از ریاضیـات لذت برده و به آن احترام بگـذارند و از قابل استفـاده بودن آن مطمئن شوند.
استراتژی کلیدی در تدریس ریاضیات باید بر مبنای علاقه دانش آموزان قرارگیرد اگر آنها به آموزش ریاضی علاقه داشته باشند آنگاه کار معلم آسانتر خواهد بود.
تدریس موفقیت آمیز ریاضی در مدارس بستگی به این دارد که عوامل زیر را به طور موثر در تدریس به کار گیرید : ۱- تعیین مفاهیم ریاضی که باید تدریس شوند .
۲- معلومات قبلی دانش آموزان در زمینه ی ریاضی ابتدایی معین شود.
۳- همکاری والدین در آموزش ریاضی.
۴- برنامه ریزی دقیق در آموزش ریاضی.
۵- اعمال مدیریت کارامد در کلاس ریاضی.
زمانی تخصص تدریس در معلم ریاضی رشد پیدا می کند که هر سال حاصل فعالیت های تدریس خود را به صورت یک تجربه مفید و موثر در کار خود به کار گیرد.
تن دادن به تغییر در روش های تدریس به معلم ریاضی مدرسه فرصت خواهد داد که کیفیت کار تدریس خود را در تدریس ریاضی افزایش دهد.
البته به منظور بالا بردن سطح درک و آگاهی خود در ریاضیات پایه نیز به موازات کوشش هایی که انجام می دهید روحیه قابل انعطاف و خلاق داشته باشید.
اصول آموزش ریاضی در کلاس درس : ۱- فراهم ساختن یک محیط مناسب برای یادگیری ۲- لزوم تاکید به کلیه مواد تحصیلی در آموزش ریاضی ۳- مشارکت دادن دانش آموزان در حل مسائل روزانه ۴- بابکارگیری فرمول های کاربردی ریاضی فرصتی مناسب به منظور آشنانمودن دانش آموزان با اصول و قواعد و فرمول های ریاضی ایجاد گردد 5 - به منظور آموزش مفاهیم ریاضی و حل مسائل دانش آموزان را به گروه های کوچک کار و فعالیت تقسیم کنید.
۶ - باید توجه داشت که فرایند دست یافتن به جواب به اندازه خود جواب حائز اهمیت است یعنی دانش آموزان باید بدانند که برای یافتن جواب صحیح فقط یک روش وجود ندا


مطالب دیگر:
تحقیق صندوق بين‌ المللي پولتحقیق روش های شتاب دار استهلاک یا روش های هزینه کاهتحقیق گزارش‌ عملكرد مالي‌تحقیق موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران بحث تاثیر روند جهانی شدنتحقیق ضوابط و ويژگي‌ هاي سيستم انبارتحقیق كدينگ در حسابداريتحقیق كنترل قيمت از طريق هدف گذاري تورميطرح توجیهی کارخانه نختحقیق مقررات مالیاتی گروه شرکتذها و کنسرسیوم در انگلستانتحقیق مفاهیم هزینه بحث شرایط و طبقه بندیتحقیق تاريخچه كنترل كيفيت در آلمانتحقیق پول شويي و مفهوم آنتحقیق محاسبات، مقياس و اندازه گيري در حسابداریتحقیق مانیفیست در حسابداریتحقیق ماليات هاي مستقيمتحقیق لیست قیمت سهام 10 شرکت فعال در صنایع خودرو سازیطرح توجیهی تولید قطعات کمربند پژو 405 زبانه و پایه پلاستیکی، زبانه اصلی و لچ بالا و ...تحقیق موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران، بحث مشروطیت تا جمهوری اسلامیتحقیق مفهوم شاخصتحقیق موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران سیر تحولات نظری و تاریخیتحقیق سود هر سهم، چالش های محاسبه و فرصت های بهبودتحقیق موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران، بحث نظریه های دولتتحقیق موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران، هماهنگ سازیموانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران، هماهنگ سازیتحقیق موانع تکوین دولت مدرن و توسعه اقتصادی در ایران، دولت مدرن