لینک مستقیم(دانلود پاورپوینت الكتریسیته و مغناطیس 40 اسلاید)

دانلود پاورپوینت الكتریسیته و مغناطیس 40 اسلاید|لینک مستقیم|اِل کِی|40106688|دانلود الكتریسیته و مغناطیس 40 اسلاید,تحقیق الكتریسیته و مغناطیس 40 اسلاید,مقاله الكتریسیته و مغناطیس 40 اسلاید,الكتریسیته و مغناطیس 40 اسلاید
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت الكتریسیته و مغناطیس 40 اسلاید را مشاهده می نمایید.

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 40 صفحه

1 بسم اللّه الرحمن الرحیم عنوان : الكتریسیته و مغناطیس ارائه دهنده : استاد ارجمند : سركار خانم آژیر پائیز 87 2 تاریخچه واژه الكتریسیته از کلمه یونانی الكترون به معنی کهربا گرفته شده است.
این واژه اولین بار در نوشته‌های تالس (547 ـ 640 ق.
) م بکار رفته است.
یوناینان باستان از مشاهدات خود نتیجه گرفتند که هرگاه كهربا را با پارچه پشمی یا پوست مالش دهند، اجسام سبکی را به خود جذب می‌کند.
3 سیر تحول و رشد ویلیام گیلبرت (1544 ـ 1603 م) با انتشار کتابی درباره مغناطیس نظریات گذشتگان را مورد بررسی قرار داد.
و نتیجه گرفت که نیروهای الكتریكی و مغناطیسی از هم جدا می‌باشند.
خط فاصل روشن بین این دو پدیده (الكتریسیته و مغناطیس)را گیلبرت (W.
Gilbert) فیزیکدان و طبیعت شناس انگلیسی پیدا کرد.
و نیز او کتابی درباره آهنربا ، اجسام آهنربایی و زمین به عنوان آهنربای بزرگ در سال ۱۶۰۰ منتشر کرد.
4 کار وی شروع بررسی در پدیده‌های الکتریکی را نشان می‌دهد.
گیلبرت در این کتاب همه خواص آهنرباهای شناخته شده تا آن زمان را تشریح کرده و نتایج آزمایشهای خیلی مهم ، شخص خود را نیز آورده است.
همچنین وی شماری از تفاوتهای اساسی بین جذبهای الکتریکی و مغناطیسی را مشخص نموده و اصطلاح الکتریسیته را وضع کرده است.
5 برای مثال سنگ مغناطیس می‌تواند آهن و فقط چند ماده دیگر را جذب کند.
در صورتی که کهربا و اجسامی که خاصیت الکتریکی دارند می‌توانند ذرات کوچک و سبک اجسام گوناگون را جذب کنند.
وی عقیده داشت که اجام الکتریکی اثر دافعه ندارد.
در سال 1646 سرتوماس برادن تجربه‌های خود را درباره اثر دافعه الكتریكی منتشر نمود و اظهار کرد که بین مواد الکتریکی نیز همانند مواد مغناطیسی نیروهای جاذبه و داففه وجود دارند.
6 در قرن هیجدهم میلادی بطری لیدن مورد توجه (بنیامین فرانکلین 1756 ـ 1790) قرار گرفت، وی پس از آزمایشهای متعدد نتایج کار خود را در سال 1747 منتشر کرد.
او معتقد بود که دو نوع الکتریسیته که قبل از وی کشف شده بود اساسا باهم تفاوتی ندارد، بلکه حتی جسمی در اثر مالش دارای الکتریسیته می‌شود.
یکی از دو جسم دارای الکتریسیته اضافی یعنی بار مثبت و دیگر دارای الکتریسیته منفی می‌شود.
7 آراگو (D.
F.
Arago) ، فیزیکدان فرانسوی در کتاب خود به نام تندر و آذرخش شرح می‌دهد که چگونه در ژوییه سال ۱۶۸۱، در کشتی راین (reine) واقع دردریای آزاد حدود صدها مایل از ساحل بر اثر آذرخش دکلها ، بادبانها و غیره بطور جدی صدمه دیدند.
وقتی که شب فرا رسید، از روی وضع ستارگان دریافت که از سه قطب نمای در دسترس دو تا بجای شمال به سمت جنوب ایستاده بودند، در حالی که یکی از آنها به سمت شمال بود، آراگو همچنین شرح می‌دهد که هرگاه آذرخش به خانه بخورد، کارد ، چنگال و سایر اشیای آهنی را به شدت آهنربا می‌کند.
8 در آغاز قرن هجدهم ثابت شد که آذرخش در واقع جریان الکتریکی شدیدی است که از هوا می‌گذرد.
بنابراین به این نتیجه می‌رسیم که جریان الکتریکی خواص مغناطیسی دارد، اما این خواص جریان فقط در سال ۱۸۲۰ توسط اورستد (H.
Oersted) فیزیکدان دانمارکی با آزمایش مشاهده و بررسی شد.
همانطوری که نیروهای


مطالب دیگر:
📝تحقیق در مورد حسابرسی 📝تحقیق در مورد حضرت ابراهيم(ع) 📝تحقیق در مورد حدیث معراج 📝تحقیق در مورد حكومت علوي و جريان هاي اجتماعي 25 ص 📝تحقیق در مورد خاك شناسي 15 ص 📝تحقیق در مورد خارپوستان 📝تحقیق در مورد خرپا 📝تحقیق در مورد حجاب در نظر عالمان 100 ص 📝تحقیق در مورد خلاصه‌اي از زندگينامه حضرت مهدي 27 ص 📝تحقیق در مورد دامنه 📝تحقیق در مورد دلفين 📝تحقیق در مورد درس رياضي دانش آموزان رياضي نمودار آماري 📝تحقیق در مورد دين زرتشت 📝تحقیق در مورد دنده هاي خورشيدي يا سياره اي در جعبه دنده ها 73 ص 📝تحقیق در مورد رابطة افسردگي با عوامل خانوادگي دانشجويان دختر رشته حسابداري 97 ص 📝تحقیق در مورد راز حروف مقطعه در قرآن 24 ص 📝تحقیق در مورد راه هاي مقاوم سازي ساختمان ها 22 ص 📝تحقیق در مورد راهكارهاي تقويت اتحاد ملي و انسجام اسلامي در جامعه 30 ص 📝تحقیق در مورد راهكار هاي مناسب براي مقابله با تهاجم فرهنگي 6 ص 📝تحقیق در مورد راهکارهای مقابله با بیابان زایی 40 ص 📝تحقیق در مورد راههاي بهبود آموزش درس رياضي 📝تحقیق در مورد راهكارهاي توسعه نيروي انساني نخبه و پيشگيري از فرار مغزها 95 ص 📝تحقیق در مورد رحلت امام 📝تحقیق در مورد رتبه‌بندي كشورها در زمينه بسترسازي الكترونيكي 32 ص 📝تحقیق در مورد رذايل اخلاقي 103 ص