لینک مستقیم(مقاله سازمان های یادگیرنده)

مقاله سازمان های یادگیرنده|لینک مستقیم|اِل کِی|40060970|سازمان یادگیرنده
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان مقاله سازمان های یادگیرنده را مشاهده می نمایید.

مقدمه
امروزه مفهوم جدیدی که با پیچیده شدن سازمانها توجه زیادی را به خود جلب کرده است مفهوم سازمان یادگیرنده است. سازمانهایی که در آن افراد در مقابل تغییرات بر خلاف سازمانهای سنتی مقاومت نشان نمی دهند بلکه همواره سعی دارند در حال تغییر و تحول باشند و محیط را با خود سازگار و همراه کنند سازمانهایی که یکی از موارد مهم آن یادگیری است. آن ‌گونه یادگیری که در آن رفتار و نگرش های افراد تغییر می یابد و افراد شکل جدید اندیشیدن را می آموزند و یاد می گیرند که چگونه با هم یاد بگیرند چگونه ایده ها و نظرات و تصورات ذهنی را به هم نزدیک کنند بنابراین سازمان یادگیرنده سازمانی است که می آموزد تغییر کند و متحول شود.

پدیده سازمان های یادگیرنده از 20 سال قبل مطرح شد و هدف آن نیز توانمند سازی مدیران و کارکنان سازمان ها برای مقابله با محیط پر تلاطم تجاری و برتری رقابتی و پویایی سازمان است.

هر سازمان از گروهی از افراد تشکیل شده است . هرگروه باعث رشد و پویایی یک فرهنگ می شود . پایداری فرهنگ به مدت زمان موجودیت گروه،ثبات عضویت افراد در گروه و شدت هیجانهای عاطفی مشترک آنها بستگی دارد . نتیجه اینکه پرورش یک فرهنگ جدید، برای مثال یک فرهنگ مبتنی بر یادگیری، نیاز به زمان دارد.یک سازمان یادگیرنده دارای فرهنگی است که از نوآوریها و یادگیری افراد و سازمان حمایت می کند . محیط،فرهنگ یادگیری را ارتقا داده، تضمین می دهد که یادگیری افراد منجر به توسعه وغنای کل سازمان می شود .فرایند یادگیری بایستی در نهایت به عنوان بخشی از فرهنگ قلمداد شود و نباید به عنوان راه حل یک مسئله ویژه مورد توجه قرار گیرد.

سازمان یادگیرنده به خودی خود دارای ارزش نیست، بلکه بایستی همواره در خدمت هدفهای وسیع تر سازمان باشد. نگرشهای مشترک در سازمان از نگرشهای فردی ناشی می شود .سازمان یادگیرنده مبتنی بر فرهنگی است که نیازهای افراد سازمان را مورد توجه قرار می دهد. در سازمان یادگیرنده افراد چرایی نیازها را می دانند و در دیگر سازمانها به چگونگی پرداختن به این نیازها توجه می شود. سازمان دهی یک سازمان یادگیرنده به شکلی است که ضمن کاوش اطلاعات موجود در محیط، خود اطلاعات جدیدی را ایجاد کرده، افراد را به انتقال دانش بین اعضای تیم تشویق می کند
"پیتر دراکر"سازمانهای یادگیرنده را به اركستری تشبیه میكند كه هركس ساز خود را میزند، اما نكته مهم این است كه تمامی نوازندگان کاملا تابع و مرتبط با رهبر اركستر ند و نتیجه كار، یك آهنگ موزون است.
فهرست مطالب
مقدمه
پیتر سنگه و نظریه های یادگیرنده
تعاریف برخی از صاحب نظران دیگر
رویکردها و ویژگیهای سازمانهای یادگیرنده
عوامل موثر در ایجاد و رشد سازمان یادگیرنده عبارتند از:
ایجاد سازمانهای یادگیرنده
تفاوت سازمانهای یادگیرنده و سازمانهای سنتی
یادگیری سازمانی و سازمان یادگیرنده
موانع دستیابی به سازمانهای یادگیرنده
راهکارهایی جهت تقویت سازمان‌های یادگیرنده
موانع شكل‌گیری یادگیری سازمانی
نتیجه گیری :
منابع


مطالب دیگر:
📎پاورپوینت آماده بررسی فرآیند و چگونگی ارسال و دریافت اطلاعات در ماهواره📎پاورپوینت آماده بررسی مدیریت کیفیت فراگیر TQM📎پاورپوینت آماده بررسی مدیریت پورتفولیوی پروژه PPM📎پاورپوینت آماده بررسی بنا و معماری مسجد امام اصفهان (شاه) – بسیار جامع📎پاورپوینت آماده بررسی و نقد معماری مسجد امام اصفهان – بسیار جامع📎پاورپوینت آماده بررسی معماری بخش های مختلف مسجد جامع اصفهان – بسیار جامع📎پاورپوینت آماده بررسی معماری مسجد شیخ لطف الله اصفهان – بسیار جامع📎پاورپوینت آماده بررسی بنا و معماری مسجد و مدرسه امام كاشان سلطانيه – بسیار جامع📎پاورپوینت آماده بررسی اصول و نکات طراحی هتل و مطالعات اقامتي هتل📎پاورپوینت آماده بررسی معماری معاصر غرب – بررسی معماري ارگانيك و رايت📎پاورپوینت آماده بررسی معماري اسلامي در عالی قاپو و میدان نقش جهان و مسجد شيخ لطف اله📎پاورپوینت آماده بررسی معماري اسلامی در قرن هفتم تا دهم سبك آذري📎پاورپوینت آماده بررسی معماری اسلامی و خصوصیات و مصالح معماری در اقلیم گرم و خشک📎پاورپوینت آماده پروژه درس انسان طبیعت معماری آشنایی با معماری پایدار و معماری سبز📎پاورپوینت آماده بررسی معماری داخلی و عناصر اصلی طراحی داخلی📎پاورپوینت آماده پروژه درس انسان طبیعت معماری بررسی معماری دیجیتال📎پاورپوینت آماده معماري روستايي ايران – بررسی عوامل موثر بر تنوع سیمای کالبدی روستاهای ایران📎پاورپوینت آماده بررسی اصول معماري سبز – مناسب جهت ارائه درسی📎پاورپوینت آماده بررسی معماری سبک فولدینگ📎پاورپوینت آماده بررسی معماري و بناهای دوره قرون وسطي📎پاورپوینت آماده بررسی تاریخچه و معماري و بنای مسجد جامع كبود تبريز📎پاورپوینت آماده بررسی آثار مختلف معماري مصر📎پاورپوینت آماده بررسی معماري معاصر غرب – بررسی زندگینامه و آثار والتر گريپيوس📎پاورپوینت آماده بررسی معماری دوره هخامنشيان و تخت جمشید📎پاورپوینت آماده بررسی روش های مقاوم سازی سازه های بتنی