لینک مستقیم(فایل پاورپوینت تحلیل فضای شهری خیابان شمس تبریزی (دوه چی))

فایل پاورپوینت تحلیل فضای شهری خیابان شمس تبریزی (دوه چی)|لینک مستقیم|اِل کِی|32028540|دانلود پاورپوینت تحلیل فضای شهری خیابان شمس تبریزی (دوه چی),تحلیل فضای شهری خیابان شمس تبریزی (دوه چی),خیابان شمس تبریزی (دوه چی),پروژه شناخت و تحلیل فضای شهری,تحلیل خیابان شمس تبریزی,پاورپوینت تحلیل فضای شهری خیابان شمس تبریزی (دوه چی),خیابان
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان فایل پاورپوینت تحلیل فضای شهری خیابان شمس تبریزی (دوه چی) را مشاهده می نمایید.توضیحات:
،در حجم 124 اسلاید قابل ویرایش،همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:

شهر یک رویداد هیجان‌انگیز در محیط است. شهر مکان زندگی مردمی است که تحرک،تشکل و توسعه و استمرار در آن است؛ تحرک در فضای اجتماعی، تحرک در فضای اقتصادی و تحرکدر فضای مکانی. در نتیجه برای این‌که بتوان چهره‌ای انسانی‌تر به ساخت شهر بخشید،ناگزیر باید به فضاهایی روی آورد که همگانی‌اند و زنده‌ترین حرکت‌‌های شهری در آنها رخ می دهد، در غیر این صورت شهر خسته‌کننده و بی‌روح جلوه کرده وناتوان ازپاسخ‌گویی به نیازهای کلیدی مردم آن، تجربه‌ای شکست‌خورده است. هرگونه فضایی را در شهر نمی‌توان فضای شهری دانست، بلکه ارتباطات ویژه بصری وحرکتی در فضایی با خصوصیاتی ویژه، موجد فضای شهری است، در غیر این صورت بیشتر ازحفره‌ای در میان ساختمان‌ها نخواهیم داشت. کالن نویسنده کتاب منظر شهری و از نخستین نظریه‌پردازان نظم ساختاری بین اجزاء و محیط معتقد به هنری در شهر ورای معماری است،هنری مبتنی بر ارتباط. به گفته وی آمیختگی عناصری مانند بنا، طبیعت، ترافیک،تبلیغات و ... محصولی ایجاد می‌کند که تسلط بر طراحی این مجموعه (کل مرتبط) با تکیه بر مفهوم ارتباط امکان‌پذیر است. فضای شهری به مثابه یکی از ارکان اصلی ساخت کالبدی شهر دارای مفهومی عام واجتماعی است. فضای شهری فضایی است که به همه مردم اجازه می‌دهد به آن دسترسی داشتهباشند و در آن فعالیت کنند. فضای شهری به ترکیبی اطلاق می‌شود که از فعالیت‌ها، بناهای مختلففرهنگی، اجتماعی، اداری، تجاری و مانند آن و عناصر و اجزای شهری به‌صورتی آراسته،هماهنگ و واجد نظم و بالطبع با ارزش‌های بصری سازمان یافته است.
فضای شهری جزئی جدایی‌ناپذیر از ساختار فضایی شهر در ادوار مختلف تاریخ شهر استو از این رو همچون ساخت کلی شهر تابع شرایط اجتماعی و اقتصادی متغیر بوده و در هرفرهنگی به‌صورت‌های گوناگون چون میدان، خیابان، تکیه، بازار، گذر و ... جلوه کردهاست. فضای شهری به مثابه یکی از ارکان اصلی ساخت کالبدی شهر دارای مفهومی عام واجتماعی است. فضای شهری فضایی است که به همه مردم اجازه می‌دهد به آن دسترسی داشتهباشند و در آن فعالیت کنند. در این فضا فرصت آن وجود دارد که برخوردهای از پیش تدوین نشده به‌وقوع بپیوندندو افراد در یک محیط اجتماعی جدید با هم اختلاط کنند. بنابراین شرط اساسی برایاین‌که یک فضای عمومی، فضای شهری باشد برقراری تعاملات اجتماعی در آن است. طبق آنچه بیان شد فضای شهری مصنوعی است سازمان یافته، آراسته و واجد نظم به‌صورت بستری برای فعالیت‌ها و رفتارهای انسانی. انسان جزئی از این فضا است و با ارزش‌ها و هنجارهایخود به این فضا معنی و مفهوم می‌بخشد. فضای شهری مکان اصلی حیات واقعی است، جای وقوع واقعه است، صحنه واقعی حادثه است و انباشت خاطره های جمعی و فردی.(حبیبی، 1378،ص 21)
زوکر اعتقاد دارد که فضای شهری ساختاری است سازمان یافته، آراسته و واجد نظم، به صورت کالبدی برای فعالیت انسانی و بر قواعد معین و روشنی استوار است که عبارتند از : ارتباط میان شکل بدنه ساختمان های محصور کننده، همشکل و یکدست یا متنوع بودن آنها، ابعاد مطلق این بدنه ها نسبت به پهنا و درازای فضایی که در میان گرفته شده، زاویه گذر خیابان هایی که به میدان می رسند و سرانجام موقعیت و محل بناهای تاریخی، آبنماها، فواره ها یا عناطر سه بعدی دیگر.

فهرست مطالب:
مقدمه
فضای شهری و ابعاد آن
نقشه موقعیت استان،شهر و محدوده
تاریخچه استان آذربایجان شرقی
تاریخچه شهر تبریز
بافت قدیم شهر تبریز
معرفی محدوده
انواع فضاهای شهری
مفهوم فضا و جایگاه آن در تحلیل شهر ها
مفهوم مکان و جایگاه آن در تحلیل شهر ها
عوامل سیمای شهر
شناخت تاریخی
شناخت اقتصادی
شناخت مذهبی
شناخت آموزشی
کاربری اراضی
نظم و زیبایی و مورفولوژی شهری
تحلیل ساختار شهری
تحلیل سوات
نتیجه گیری
منابع

این فایل با فرمت پاورپوینت در 124 اسلاید قابل ویرایش و کامل تهیه شده است.


هدیه محصول:
فایل WORD طراحی پوسته سیتی سنتر آبادان و تاثیر آن در فضای شهری(10صفحه)

مطالب دیگر:
📝پاورپوینت معماری اتروسک📝پاورپوینت مبانی الکترونیک📝پاورپوینت مبانی اینترنت📝پاورپوینت مبانی بیوشیمی📝پاورپوینت مبانی سازمان ها و مدیریت 📝پاورپوینت مبانی سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی📝پاورپوینت مبانی فلسفی رفتار سازمانی(مدیریت بحران) 📝پاورپوینت مبانی و سیاست های قیمت گذاری آب 📝پاورپوینت معرفی مهمترين آفات كلزا📝پاورپوینت مديريت زمان (برنامه آموزش  مديريت زمان در يک هفته توسط دکلان تريس)📝پاورپوینت مدیریت دولتی نوین📝پاورپوینت دستگاه های حفر تونل TBM در 19 اسلاید به طور کامل و جامع همراه با تصاویر اجرایی📝دانلود پاورپوینت سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS)📝دانلود پاورپوینت سیستم های اطلاعات مدیریت(MIS)📝دانلود پاورپوینت سمینار آشنایی با کارآفرینی در سازمان های پیشرو 📝دانلود پاورپوینت تکنیک تصمیم گیری دلفی📝پاورپوینت بررسی پیلونفریت در کودکان📝پاورپوینت بررسی تاخیر رشد در کودکان📝پاورپوینت بررسی علل و اثرات بی خوابی📝پاورپوینت بررسی تاثیر کود بیولوژیک حاوی باکتری آسپیریلیوم و ازتو باکتر و مقادیر مختلف نیتروژن بر عملکرد و اجزاء عملکرد گندم رقم پیشتاز📝پاورپوینت بررسی ساختار سیستم اخذ داده📝پاورپوینت بررسی سیستم توزیع و حفاظت برق بیمارستان امداد 📝پاورپوینت بررسی كاربرد مدل بالندگی سازمانی مدیریت پروژه📝پاورپوینت بررسی مصرف سنتی و اثر بخشی گیاهان دارویی استان گلستان در كاهش قند خون📝پاورپوینت بررسی مكانیزم‌های سوییچينگ در سیستم‌های مخابرات