لینک مستقیم(پاورپوینت معجزه پلیمر برای هزاره جدید 44 اسلاید )

پاورپوینت معجزه پلیمر برای هزاره جدید 44 اسلاید |لینک مستقیم|اِل کِی|1610684|پاورپوینت معجزه پلیمر برای هزاره جدید 44 اسلاید ,معجزه پلیمر برای هزاره جدید 44 اسلاید,دانلود پاورپوینت معجزه پلیمر برای هزاره جدید 44 اسلاید
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت معجزه پلیمر برای هزاره جدید 44 اسلاید را مشاهده می نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 44 اسلاید

قسمتی از متن .ppt :

معجزه پلیمر برای هزاره جدید Architectural MaterialMiracle of Polymer for the New Millennium

چند دهه قبل، معماران تنها می­توانستند تصوری از ایده­های خلاقانه و بناهای شگفت انگیز خود داشته باشند، درحالی که امکان ساختن چنین پروژه­های جاه طلبانه­ای وجود نداشت. اما امروزه ساخت پهنه­ای شناور از حبابهای شیشه­ای یا استادیوم ورزشی بافته شده از تیرهای فولادی و یا حتی پوشش شفاف چادر مانندی بر روی هزاران متر مربع زمین - که صرفا می­توانست در تصور آدمی شکل بگیرد - جنبه عملی به خود گرفته است. هرچند عموم مردم، ساخت چنین بناهایی را حاصل ابتکار و خلاقیت معماران و مهندسان می­دانند اما حقیقت اینست که برپایی چنین سازه­هایی بیش از هر چیز مدیون ویژگی­های منحصر به فرد متریالی است که بطور مخفف ETFE نامیده می­شود.

ETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene) یک پلیمر پایه فلوئوروکربن بسیار بادوام و با قابلیت­های فوق العاده است که از آن به عنوان متریال ساختمانی آینده نام برده می­شود. این پلیمر شگفت انگیز یک پلاستیک شفاف تفلونی است که جایگزین شیشه و پلاستیک­های معمولی در بسیاری از ساختمانها شده است. هر چند این متریال با کارهای معماری شگفت انگیز به جهانیان معرفی شده است اما در حقیقت تاریخچه اختراع آن به دهه 70 میلادی برمی­گردد که نخستین بار در صنایع هوانوردی به کار برده شد. ETFEاز حدود 15 سال پیش مورد توجه معماران قرار گرفت و هم اکنون بناهای بسیاری در سرتاسر جهان با استفاده از آن ساخته می­شوند.

ETFE در مقایسه با شیشه، امتیازات فوق­العاده­ای دارد که از آن جمله می­توان به وزن بسیار کم آن اشاره کرد، به گونه­ای که با دارا بودن یک درصد وزن، هم نور بیشتری را از خود عبور می­دهد و هم عایق بهتری محسوب می­شود. از لحاظ هزینه­های نصب، بین 24 تا 70 درصد صرفه اقتصادی دارد. از دیگر ویژگی­های آن می­توان به حالت ارتجاعی فوق­العاده آن اشاره کرد که می­تواند تا 400 برابر وزن خودش را تحمل کند. این متریال به خاطر سطوح کربنی لغزنده خود، بصورت خودکار، گرد و غبار و چرک و لکه را پاک می­کند، همچنین طول عمر زیاد داشته و از قابلیت بازیافت برخوردار است.

نمونه­ای از کاربردهای ETFE در جهان معماری: پروژه Eden در انگلستان ((2001

این پروژه عظیم ترین بنای ساخته شده با استفاده از ETFE می­باشد. این بنا گلخانه بزرگی با گنبدهای ژئودزیک است که قابلیت پرورش انواع گونه­های گیاهی بومی اقلیم­های مختلف سرتاسر جهان را داراست. از اقلیم مدیترانه­ای گرفته تا جنگلهای پرباران استوایی. اما نکته اینجاست که تمام این ویژگی­ها مدیون قابلیتهای فوق­العاده ETFE نظیر انعطاف پذیری، سبکی، دوام و ... است که معمار پروژه نیکولاس گریمشاو را در طراحی و اجرای آن یاری نموده است.

استادیوم Basel در سوئیس ((2001

این پروژه توسط معماران هرزوگ و دمورن طراحی شده است. استادیوم شکل پف کرده خود را در نمای بیرونی از پانلهای بادکرده­ای به دست آورده است که از ورق­های ETFE ساخته شده­اند. برای ایجاد چنین پانلهایی، هوای خشک با فشار به داخل دو ورق­ ETFE که از تمام جهات به یکدیگر جوش داده شده­اند، دمیده می­شود. در نمای این استادیوم نام شهر باسل توسط ورق­های ETFE که دارای رنگ قرمز ثابتی هستند حک شده است و در سایر قسمت­ها، نما بصورت نیمه شفاف همانند پرده سینما است که با جلوه­هایی از طریق پرژکتورها روشن می­شوند.مطالب دیگر:
انواع روشهای جوشکاری و عیوب جوشانواع سابقهانواع سیستمهای اجرای پروژهانواع گروه‌هاي مواد خطرناكانواع نما ونحوه ی اجرای آنانواع و طبقه بندی هتل از نظر عملکردو معرفی فضا 32 اسلایدانواع وزن و وزن ایده آلاهداف جلسهاهداف در برنامه ريزي درسياهداف شرکت پیشخوان الکترونیک ایرانیاناهمیت ارتباطاتاهمیت افکار انساناهمیت اگرانومیکی کشت مخلوط غله جات با حبوباتاهمیت توجه به زنان وابسته به مواد هنگام زایمان 1اهمیت گندم در جهان،تولید ایران و مقایسه کیفیت گندمهای تولیدی استان کردستان با کشوراهمیت و جایگاه استاندارد های کمپوستاهمیت و چگونگی تعیین وزن خشکاهمیت استاندارد سازی کمپوستاهميت كنترل مواد غذايي در سطح عرضه و برنامه هاي آيندهاهميت ميكروارگانيسم ها در اگريگاسيون خاكاهميت وجايگاه استانداردهاي كمپوست در صنعت كمپوستينگایدز و اعتیادایدز و بیماریهای آمیزشیایمنی و بهداشت در برشکاریایمونولوژی سرطان