لینک مستقیم(پاورپوینت برج ایفل 23 اسلاید.PPT)

پاورپوینت برج ایفل 23 اسلاید.PPT|لینک مستقیم|اِل کِی|1027030|دانلود برج ایفل 23 اسلاید,PPT,تحقیق برج ایفل 23 اسلاید,PPT,مقاله برج ایفل 23 اسلاید,PPT,برج ایفل 23 اسلاید,PPT
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت برج ایفل 23 اسلاید.PPT را مشاهده می نمایید.

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

به نام خدا موضوع : برج ایفل برج ایفل برج ایفل یکی از نمادهاي كشور فرانسه در پاریس است که در خیابان شام‌دو‌مارس واقع شده و ارتفاعی معادل 324 متر دارد.
این برج كه به خاطر سازنده‌اش (مهندس گوستاو ایفل) به اين نام شهرت یافته است، به عنوان بخشي از منظر شهري حاشيه‌ي رود سن، از سال 1991 در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده است.
ماجراي ساخت برج در سال 1884 و هنگامي آغاز مي‌شود كه امیل نوگوییه و موریس کوچلن، دو مهندس اصلی کارخانة گوستاو ایفل، تصمیم می‌گیرند بنایی بلند، یک برج سيصد متری، بسازند.
آن‌ها معماری به نام استفان سووستر را خبر می‌کنند تا دربارة پروژه با او مشورت کنند.
پروژه ایفل واکنش‌های متفاوتی بر می‌انگیزد.
در 14 فوربه 1887، 300 تن از هنرمندان نامه اعتراض‌آميزي برای آلفاند، مدیر اجرائی پروژه ايفل، می‌نویسند که در میان آن‌ها چهره‌های چون گای دو موپاسان، امیل زولا، آلکساندر دومای پسر، شارل گرنیه و فرانسوآ کوپه نیز دیده می‌شود.
اين هنرمندان در عریضة خود، به نام فرانسه، تاریخ و هنرش، ساختن برج ب ‌مصرف و هیولاگونة ایفل را محکوم می‌کنند.
اما کسانی چون روسو و شاگال ایفل را می‌ستایند و در سال 1960 نيز رولان بارت در تحقیقات جامع و کامل خود در باب نشانه شناسی این برج را مورد مطالعه قرار می‌دهد.
اين هنرمندان در عریضة خود، به نام فرانسه، تاریخ و هنرش، ساختن برج ب ‌مصرف و هیولاگونة ایفل را محکوم می‌کنند.
اما کسانی چون روسو و شاگال ایفل را می‌ستایند و در سال 1960 نيز رولان بارت در تحقیقات جامع و کامل خود در باب نشانه شناسی این برج را مورد مطالعه قرار می‌دهد.
با وجود تمام واکنش‌های مثبت و منفی، ساخت برج ایفل آغاز می‌شود و ساختش دو سال و دو ماه و پنج روز به طول می‌انجامد و در نمایشگاه جهانی سال 1889 حضور می‌یابد.
خالق این بنا گوستاو ایفل ا ت که بیشترین شهرتش را مدیون ساخت سازه‌های بلند آهنی و مقاوم در برابر باد چون «مجسمة آزادی»، «پل دره گذر گارابیت» و «نیوگاتی پو (لهستان، 1879)» است.
در ساخت برج ایفل بیش از هجده هزار قطعة آهنی و دو ملیون پانصد هزار میخ پرچ به کار رفته و پنجاه مهندس و یک صد و سی و دو کارگر بر روی آن کار کرده‌اند.
این مهندسان تدابیر بسیاری اندیشیده‌اند تا نحوة خم کردن این میله‌های عمودی را بیابند و آن را به ارتفاع 324 متری‌اش برسانند به طوری که در برابر هیچ بادی نلرزد.
ایفل ا زمان ساختش تا امروز هجده بار رنگ شده، یعنی تقریباً هر هفت سال یک بار رنگ خورده است؛ نقاشی این بنا، به زعم سازنده‌اش، تمهیدی است برای حفظ ساختار آهنینش.
پس رنگ آن تاکنون بارها تغییر کرده است، در ابتدا قهوه‌ای- قرمز بوده، سپس زرد مایل به سرخ و حالا به رنگ برنز است.
در رنگ‌آمیزی برج، طیف‌های متفاوتی آزموده شده است تا همه‌چیز به چشم مخاطبی که از دور بنا را می‌بیند یک‌پارچه بیاید.
نفاشان زمانی نزدیک به یک سال را در پای این برج گذرانده‌اند و شصت پردة رنگ را آزموده‌اند تا به رنگ دلخواهشان رسیده‌اند.
آخرین باری که ایفل رنگ شد سال 2001 بود که کار نقاشی نوامبر همان سال آغاز و ژوئن 2003 تمام شد.
گوستاو ایفل در سال 1889 برج ایفل را تبدیل به یک لابرتوار علمی- تحقیقی کرد و وسایل بسیاری در

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.


دانلود فایل پرداخت آنلاینمطالب دیگر:
📜پاورپوینت طراحی درمانگاه📜بررسی روش های پروش پرتقال📜پاورپوینت ترانزسیتور و دیود📜مقاله تولید به هنگام JIT📜مقاله بررسی انواع چسب و کاربردهای آن📜پروژه بررسی حسابداری ABC📜مقاله ادبیات و شعر غنایی📜مقاله بررسی عوامل دين گريزي و مسئولیت گریزی جوانان📜مقاله روانشناسی ورزش📜پاورپوینت بررسی انواع شاسی و بدنه📜بررسی اساس کار موتورهای القایی📜پاورپوینت آشنایی با تکنولوژی وایمکس📜پاورپوینت تکنولوژی صفحات لمسی📜مقاله بررسی سیستم های مدیریت محتواCMS📜بررسی تاثیر ویژگی های حاکمیت شرکتی بر قیمت سهام در شرکت های بورس اوراق بهادار تهران📜مصر سرزمین اسرار و ناشناخته ها📜ارزشیابی آزمون تعیین سطح مهارتهای شنوایی کودکان 3 و 4 ساله دچار آسیب شنوایی زبان شهر تهران📜نظریه های انسان شناسی (از منظر امیل دورکیم)📜مقاله اتحاد اسلامی از دیدگاه روایات📜مقاله برخورد یا گفتگوی تمدنها📜مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد📜مقاله بررسی روابط اجتماعی معلمان و دانش آموزان در عصر ارتباطات📜مقاله بررسی موفقيت انسانها در كار و زندگي و به طور كلي در زمان حیات📜بررسی اعتیاد و اثرات آن📜مقاله بررسی انسان ، علم و معنا