لینک مستقیم(چالش ها و چشم اندازهاي امنيت راه و ترافيك كشور)

چالش ها و چشم اندازهاي امنيت راه و ترافيك كشور|لینک مستقیم|اِل کِی|50685957|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان چالش ها و چشم اندازهاي امنيت راه و ترافيك كشور را مشاهده می نمایید.

حجم فایل : 90.0 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 15
چالش ها و چشم اندازهاي امنيت راه و ترافيك كشور 1 مقدمه تلفات و صدمات جدی ناشی از تصادفات جاده ای موجب هدر رفتن مقادیر قابل وجهی ازمنابع ملی و نگرانی و تألم خانواده قربانیان حادثه می گردد . مطالعات نشان می دهد که تعداد سال های کاری از دست رفته افراد در اثر تصادف جاده ای،بیشتر از سال های کاری از دست رفته مربوط به دیگر عوامل مرگ زودرس است .
در این میان در کشورهای در حال توسعه، افراد، فعال ترین و پرکارترین سال های عمر خود را از دست می دهند.
2 فرهنگ ترافيك 3 یعنی کوشش دائمی در راه بهینه سازی شرایط عبور و مرور وسایل نقلیه از یک سو و پرورش استعداد استفاده کنندگان در جهت برخورداری از این وسایل به عنوان پیاده، سرنشین و یا به عنوان راننده از سوی دیگر. فرهنگ ترافيك به مجموعه هایی از ارزش ها، هنجارها، آداب، باورها و سننی (در خصوص خودرو) اطلاق می شود که از سوی کاربران ترافیکی، هنگام تردد در کوچه، خیابان، میدان، بزرگراه و... مورد توجه قرار می گیرد این فرهنگ اساساً آمیخته ای از دو بخش اصلی است: نخست آیین نامه ها وقوانین راهنمایی و رانندگی که خود حاوی شکل های نوشتاری و علائم است و دوم رفتارها وکنش های عمومی بازیگران ترافیک که تحت تأثیر باورها، آداب و سنن فرهنگی آن جامعه قرار دارند. آموزش ترافيك بسیاری از مشکلات مربوط به حمل و نقل ترافیک در کشور ما از رفتار استفاده کنندگان ناشی می شود. علت اصلی آن عدم آگاهی، نداشتن آموزش کافی و فقدان وجدان اجتماعی نسبت به حقوق سایر استفاده کنندگان است.
عامل انساني نزدیک به 90 درصد در ایمنی راه و وقوع تصادفات سهم دارد. بدون اصلاح رفتار
استفاده کنندگان از سیستم حمل ونقل، سایر اقدامات اجرایی بازده مطلو بی نخواهد داشت 4 نهادهاي مرتبط با ايمني ترافيك و تصادفات حمل و نقل و ایمنی آن از ابعاد مختلفی برخوردار است.
حمل و نقل جدید بر سه عنصر ماشین (خودرو )، انسان (راننده وعابر) و راه (جاده و خیابان) استوار است
پس هر آن چه که بر بهبود عملکرد و کاهش هزینه های منفی این سه عنصر اثرگذار باشد می تواند در مدیریت ایمنی حمل و نقل مورد توجه قرار گیرد .
بر این اساس بسیاری از سازمان ها و موسسات و نهادهای دولتی و عمومی و خصوصی در این امر مؤثرند.بیشتر این سازمان ها در اقدامات پیشگیرانه و تعدادی نیز وظایفی را (پس از شکل گیری تصادف) در زمینه کاهش خسارات و تلفات به عهده دارند .
برخی درفرایند ایمنی حمل و نقل درون شهری و برخی دیگر در ایمنی حمل و نقل جاد های برون شهری دخیل هستند و بسیاری نیز به طور مشترک در هر دو حوزه دخالت دارند. 5 وضعيت موجود ترافيك كشور 6 عوامل انساني قانون گذار مجري قانون راه نقاط حادثه خيز جاده اي ايمني معابر خودرو چالش هاي اساسي ايمني راه و ترافيك كشور - نا کارآمدی قانون و عدم تناسب مجازات ها با نوع تخلفات و جرائم ترافیکی.
- ناتوانی های پلیس برآمده از پارامترهای مختلفی هم چون: کیفی...



مطالب دیگر:
📝پاورپوینت طراحی ابر پل گلدن گیت📝پاورپوینت طراحی ارگونومي خودرو📝سایت خبری پیشرفته php📝پاورپوینت با موضوع بررسی فناوری اطلاعات و ارتباطات در بانکداری راستین📝پاورپوینت اصول مدیریت در تيمهای ورزشی📝پاورپوینت با موضوع اهمیت برنامه اوقات فراغت 📝پاورپوینت هویت برند 📝پروژه آماده Proshow producer : کلیپ عکس عروسی روی میز + دمو📝دانلودنمونه سوالات آزمون های استخدامی همراه باپاسخنامه📝پاورپوینت آشنایی با طراحی الگوریتم ها📝پاورپوینت بررسی هتل های خارجی📝پاورپوینت نقد بنای خانه آخوند ابو📝پاورپوینت بررسی روش های مقاوم سازی لرزه ای پل ها📝پاورپوینت با موضوع طرح خريد و فروش اينترنتی 📝پاورپوینت با موضوع کنترل ریزبرنامه نویسی شده📝پاورپوینت با موضوع آسيب هاي زلزله در شريانهاي حياتي خطوط انتقال و شبکه‌ آبرسانی📝پاورپوینت با موضوع روشهای برآورد نیاز به مسکن📝پاورپوینت مسجد جامع یزد📝پاورپوینت مطالعات هتل بيرجند📝پاورپوینت معماری يونان📝پاورپوینت مقاطع فولادی پرشده با بتن(مرکب)📝پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان فردوسی📝پاورپوینت نگرش ها در معماری📝پاورپوینت نحوه ی نورپردازی در محیط های آموزشی📝پروژه آماده افترافکت : کلیپ آلبوم عروس با موزیک بابک جهانبخش +دمو