لینک مستقیم(پاورپوینت در مورد اکستروژن extrusion (۱۰۱ اسلاید قابل ویرایش)مهندس علی آزاد)

پاورپوینت در مورد اکستروژن extrusion (۱۰۱ اسلاید قابل ویرایش)مهندس علی آزاد|لینک مستقیم|اِل کِی|50582777|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت در مورد اکستروژن extrusion (۱۰۱ اسلاید قابل ویرایش)مهندس علی آزاد را مشاهده می نمایید.

پاورپوینت در مورد اکستروژن extrusion


۱۰۱ اسلاید قابل ویرایش


مهندس علی آزاد


ايجاد ماشين آلات و جايگزيني آن با بازوهاي آهنگر از دوران انقلاب صنعتي آغاز گرديد. امروزه ماشين آلات و تجهيزات آهنگري متنوعي وجود دارند كه به كمك آنها مي توان به ساخت قطعات كوچكي به اندازه يك مهره تا قطعات بزرگ مانند روتور توربين و قطعات كشتي و خودرو اشاره كرد.
از مزاياي خم كاري V شكل مي توان به ساده بودن قالب و انجام خم كاري هايي در محدوده ي زاويه صفر تا 90 درجه اشاره كرد. جهت رسيدن به شعاع معين لازم است كه شعاع سنبه و ماتريس درست انتخاب شوند. امروزه جهت رسيدن به شعاع معين وافزايش سرعت خم كاري از تجهيزات كمكي مانند غلتك نيز استفاده مي كنند.
براي توليد قطعات فنجاني که ته و ديواره نسبتا ضخيمي دارند اين فرايند نسبتا اقتصاديتر است .در عين حال کشش عميق ممکن است براي توليد کاپهايي با ته نازکتر و برابر با ضخامت ديواره و کاپهايي نازک با قطر زياد اقتصادي تر باشد . با اکستروژن ضربه اي ميتوان ته کاپها را به ضخامت دلخواه وبه صورت پروفيل مختلف بدون توجه به ضخامت ديواره و ديگر ابعاد شکل داد .همچنين وقتي طول نمونه بزرگتر از دو برابر قطر ان باشد کشش عميق نميتواند با اين روش رقابت کند .زيرا در اکستروژن ضربه اي فلز به داخل محفظه بين سنبه و قالب فشرده ميشودودر اين حال تحت تنشهاي فشاري است در حالي که در کشش عميق فلز به داخل قالب کشيده شده دراين حالت تحت تنشهاي کششي قرار دارد و
در اين اکستروژن ها مواد اوليه که گرانول ميباشد بوسيله مارپيچ داخلي به سمت جلو رانده ميشود
در هنگام انجام کار مواد اوليه توسط اصطکاک و همچنين گرمکن ها بصورت خميري در ميايد
مهمات سازي:پوکه گلوله وتوپ وکلاهک موشک و....
اتومبيل سازي:مفصل پيستونها وپوسته شمعها و....
هواپيما سازي:اجزاي چرخ هواپيماو....
الکترونيک:پوسته هاي موتورها و ژنراتورهاو....
تحويه مطبوع:مبدلهاي حرارتي ومخازن تحت فشار و.....
متفرقه:قوطي هاي کمپوت واجزاي وسايل خانگي و....
اين فرايند به صورت ضربه اي عمل کرده ودر ان پرس وقالب وسنبه در حالت عمودي قرار دارند . گاهي اوقات اين فرايند يکي از انواع فرايند هاي فورجينگ نام برده ميشوند اين فرايند را ميتوان به سه بخش زير تقسيم بندي کرد :
1-مستقيم
2-غير مستقيم
3- مرکبمطالب دیگر:
🔑تحقیق تصوير برداري تشديد مغناطيسي MRI🔑تحقیق جامعه و مدرسه🔑تحقیق جامعه شناسي🔑تحقیق همه چیز در مورد مشاوره تحصیلی🔑تحقیق جایگاه آموزش و پرورش ( تعلیم و تربیت ) در تولید علم🔑تحقیق اقتصاد آموزش🔑تحقیق جمعیت در اروپا🔑تحقیق تاثير ويژگي هاي ظاهري و سني معلم در يادگيري و آموزش دانش آموزان🔑تحقیق تاثير كلاس بندي بر پيشرفت تحصيلي دانش آموزان🔑تحقیق نقش مجلات و کتابهای کمک آموزشی در تدریس🔑تحقیق حق العمل کاری🔑تحقیق ارزشيابي پيشرفت تحصيلي به عنوان يك تخصص🔑تحقیق آسيب شناسي هويت دانشجويي🔑تحقیق ارزشیابی توصیفی🔑تحقیق چالشهای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهها🔑تحقیق برنامه ريزي استراتژيك و فناوري اطلاعات در آموزش🔑تحقیق تأثیر عوامل فیزیكی كلاس بر پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان🔑تحقیق رانت جويي مانعي در پيشبرد اصلاحات اقتصادي🔑تحقیق اطاعت از والدين🔑تحقیق بررسي نگرش معلمان و دانش آموزان به شيوه هاي ارزشيابي🔑تحقیق تربيت كودك وشخصيت🔑تحقیق نقش خلاقيت و نوآوري در پيشرفت دانش آموزان🔑تحقیق ارتباط بین ایدئولوژی آموزش و پرورش و پذیرش تکنولوژی در معلمان قبل از خدمت🔑تحقیق تعليم و ترييت فرزندان🔑تحقیق تشويق و تنبيه