لینک مستقیم(پاورپوینت کشاورزی ( حاصلخیزی خاک )(۱۷ اسلاید)(قابل ویرایش))

پاورپوینت کشاورزی ( حاصلخیزی خاک )(۱۷ اسلاید)(قابل ویرایش)|لینک مستقیم|اِل کِی|50582596|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت کشاورزی ( حاصلخیزی خاک )(۱۷ اسلاید)(قابل ویرایش) را مشاهده می نمایید.

پاورپوینت کشاورزی ( حاصلخیزی خاک )


(۱۷ اسلاید)


* اهمیت حاصلخیزی خاک زیر سطحی به عوامل زیر بستگی دارد :
1. عادت ریشه دهی گیاه 2. سطح حاصلخیزی خاک زیر سطحی 3. وضعیت رطوبتی خاک
* هنگامی که خاک سطحی خشک میشود جذب عناصر غذایی از قسمتهای زیر سطحی صورت میگیرد .
* در حقیقت هنگامی که خاک سطحی دارای فسفر اندک و خاک زیر سطحی از فسفر غنی باشد بیشتر فسفر از خاک زیر سطحی جذب میشود .
* غلظت یک عنصر غذایی در گیاه یک کمیت تلفیقی است و منعکس کننده عواملی است که تا زمان نمونه برداری غلظت آن عنصر را تحت تأثیر قرار داده اند
زیرا ساختمان خاکها ، سایر خصوصیات بهره دهی خاکها را از قبیل تهویه ، نفوذ پذیری آب ، ظرفیت نگهداری آب و هوا ، بیلان حرارتی ، بازده جذب و دسترسی مواد غذایی گیاه ، قابلیت نفوذ و بخش ریشه گیاه تحت الشعاع خود قرار میگیرد .
* تهویه خاک : تمام گیاهان زراعی به استثنای برنج احتیاج به مقدار کافی اکسیژن در اطراف ریشه خود دارند و در صورت کمبود اکسیژن و تداوم آنها فعالیت ریشه ها متوقف میشود و ممکن است بخشکد .
* تهویه خاک بر روی چه عواملی مؤثر است :
1. جذب آهن 2. جذب منگنز 3. جذب نیتریفیکاسیون 4. تولید عناصر قابل جذب
* دمای خاک : درجه حرارت یا دمای خاک اثرات مهمی در هوادیدگی سنگها و کانیها و فعالیت میکرو ارگانیسم های خاک و آزاد شدن عناصر غذایی آنها دارد .
تامپونی کننده معروف اند . شامل ترکیبات هوموس در جوار هوماتها ، رسها ، مخلوط کربنات ها با گاز کربنیک و مخلوط فسفاتهای مختلف می باشد . بستگی به شرایط خاک بویژه نوع بافت و اجزای تشکیل دهنده آن می باشد .
* ظرفیت تبادل کاتیونی و اهمیت پدیده ها :
* کاتیونها معمولا به 3 صورت در زیر خاک مشاهده میشوند :
1. کاتیونهای قابل تبادل
2. کاتیونهای محلول
3. کاتیونهای سهیم در ترکیبات اولیه کانیها و سنگها و ترکیبات ثانویه مانند رسها
مطالب دیگر:
🔍مقایسه ای بر متدولوژی های ساختیافته و شی گرا🔍مقایسه آموزش وپرورش ایران وفرانسه🔍مقایسه تطبیقی ارائه رشته علوم كامپیوتر در دانشگاه آكسفورد🔍مقایسه علائم اعتیاد رفتاری و اعتیاد به مواد مطابق با دیدگاه روانپزشکی و روانشناسی🔍مقایسه نخ دندان و خلال دندان در بهبود سلامت لثه در انسان🔍مقایسه و ساده کردن🔍مقایسه وظایف وتعهدات متصدی حمل ونقل در کنوانسیون روتردام و کنوانسیون هامبورگ🔍مقایسۀ شاخصهای اقتصادی اروپا و جهان🔍مقايسه پاشش دستي و رباتيك رنگ در سالن های رنگ خودرو🔍مقايسه دانشگاه صنعتی شريف و دانشگاه برکلی در رشته‌های مهندسی و علوم کامپيوتر🔍مقايسه ميزان يد ادرار در مبتلايان به سرطان و افراد به ظاهر سالم🔍مقايسه نظام اقتصادي اسلام با نظام اقتصادي سرمایه داری 1🔍مقايسه نظام اقتصادي اسلام با نظام اقتصادي سرمايه داری🔍مقدمه ای بر ایمونولوژی🔍مقدمه ای بر تفکر سيستمی🔍مقدمه ای بر حسابداری مدیریت🔍مقدمه ای بر شبیه سازی فوتبال🔍مقدمه ای بر فارماکولوژی سيستم عصبی خود مختار ANS🔍مقدمه ای بر مهندسی نرم افزار🔍مقدمه ای به حسابداری مدیریت🔍مقدمه اي بر اقتصاد مديريت🔍مقدمه اي بر علوم رفتاري🔍مقدمه وتعاريف سلامت🔍مقدمه🔍مقدمه‌ای بر تأمین مالی و سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات