لینک مستقیم(دانلود پاورپوینت در مورد کاربرد خرد کن ها در کشاورزی مدرن -تعداد صفحات 19 اسلاید)

دانلود پاورپوینت در مورد کاربرد خرد کن ها در کشاورزی مدرن -تعداد صفحات 19 اسلاید|لینک مستقیم|اِل کِی|50068090|کاربرد خرد کن ها,خرد کن های کشاورزی,ماشین الات خرد کن کشاورزی,ماشین الات کشاورزی,نقش خرد کن ها در کشاورزی,ادوات کشاورزی,ماشین های خرد کن کشاورزی
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت در مورد کاربرد خرد کن ها در کشاورزی مدرن -تعداد صفحات 19 اسلاید را مشاهده می نمایید.

19 اسلاید


مقدمه :


خرد کردن علوفه روشی است که در کنار روش بسته بندی کردن علوفه خشک و کاه ، به طور وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد . از خرد کنهای علوفه ( ماشینهای برداشت علوفه سیلو کردنی ) به طور عمده برای خرد کردن علوفه در مزرعه و پرتاب کردن مواد به داخل تریلی یا کامیون جهت حمل به محل نگهداری می شود . در بعضی از نقاط ، ذرت محصول عمده سیلو کردنی است ، در حالی که در نقاط دیگر ، ذرت خوشه ای بیشتر استفاده می شود


ماشینهای خردکن علوفه مزرعه ای ، امکان جابه جایی حجم زیادی از علوفه را به وجود می آورند و به این ترتیب جایگزین روشهای دشوار دستی می شوند . اکثر خرد کنهای علوفه برای برداشت انواع مختلف محصولات مناسبند . از دماغه های بردارنده برای جمع آوری محصولات نواری شده استفاده می شود . دماغه های محصول ردیفی برای قطع مستقیم و برداشت کل گیاه ذرت و ذدت خوشه ای مورد استفاده قرار می گیرد .


دو نوع مهم و معمول خردکنهای علوفه مزرعه ای عبارتند از : خردکنهای علوفه مزرعه ای عبارتند از : خردکنهای علوفه چکشی یا عمودی و خردکنهای علوفه تیغه – برش یا برش – دقیق


خرد کنهای چکشی ( خردکنهای عمودی ) :


حدودا تا قبل از سال 1950 ، کلیه خردکنهای علوفه مزرعه ای از نوع تیغه – برشی یا برش – دقیق بودند که در آنها زا دستگاه برش (دستگاه خرد کن ) نوع چاقوی چرخی و یا چاقوی استوانه ای استفاده می شد . از آن زمان تاکنون از خردکنهای چکشی ( شکل مقابل ) ‌برای خرد کردن علوفه در مزرعه استفاده شده است .


این نوع خردکنها از ماشینهای خرد کن نوع تیغه – برشی ارزانتر بوده و برای خرد کردن انواع مختلفی از محصولات به کاربرده می شوند .


خردکنهای چکشی علوفه سرپا را رد یک محل قطع می کنند .از این خردکنها همچنین میتوان برای برداشت محصولات نوار شده و ساقه های باقی مانده ذرت استفاده نمود . قسمت اصلی یک خرد کن چکشی ، گودنده یا روتور آن است . گودنده یک محور عرضی است که چاقو ها یا تیغه های چکشی (چکشها ) به آن متصل شده اند .( شکل زیر ) .


با چرخش گودنده ، چاقو های چکشی ساقه محصول را از طریق ضربه زدن قطع می کنند . به محل محصول در اطراف محیط خارجی چکشها ، در زیر محفظه فلزی ، محصول قطع و تا حدودی کوبیده و خرد می شود .


چاقوهای چکشی معمولا در حالت لولایی و قابل انعطاف ، بر روی محور گردنده سوار شده اند ، اما در موقع کار ، نیروی گریز از مرکز باعث می شود تا آنها دروضعیت مستقیم و شعاعی قرار گیرند .


اگر جسمی خارجی به چکشها بر خورد کند ، عمل لولایی باعث می شود تا بدون آسیب رسیدن به ماشین و یا با آسیب دیدگی ناچیز ماشین ، چکشها در اطراف جسم خارجی منصرف شوده و یا نوسان گشتند .مطالب دیگر:
📝کتاب چگونه با یک میلیون صاحب سرمایه ۱۲۰ میلیاردی شویم📝کتاب کاهش وزن با بدن آگاهی📝روش تحقیق📝روش تحقيق با رویکردی به مقاله نویسی📝روش تحقيق در تربيت بدني📝روش تحقيق در تعليم وتربيت📝روش تحقيق در حسابداری📝روش تحقيق در مديريت📝روش تحقيق كيفي📝روش تحقيق مقدماتی📝روش تخمين موقعيت براي محيط هاي دروني با استفاده از شبکه عصبي مدار شعاعي با کاربرد در تجارت سیار📝روش تدوین آیین نامه در کتابخانه📝روش تدوین برنامه کسب و کار📝روش تربیتی اعطای بینش📝روش تربیتی تغافل📝روش تربیتی تغییر موقعیت📝روش تقسيم و حل Divide and Conqure📝روش حریصانه📝روش حل معادله‌هاي انتگرالي📝روش دفع پسماندهاي جامد بيمارستاني📝روش شمارش پلاکت📝روش شناسی برداشت از آیات و روایات طبی در حوزه علوم پزشکی📝روش شناسی چرخه حیات سیستم📝روش طیف بینی NMR رزونانس مغناطیسی هسته📝روش عقلانی در تربیت اسلامی