لینک مستقیم(دانلود پاورپوینت آبیاری قطره ای -تعداد صفحات 16 اسلاید)

دانلود پاورپوینت آبیاری قطره ای -تعداد صفحات 16 اسلاید|لینک مستقیم|اِل کِی|50067899|پاورپوینت در مورد خشکسالی,کشاورزی و ابیاری به شیوه نوین,آبیاری قطره ای,کنفرانس پیرامون ابیاری نوین,ابیاری نوین,اسلاید های کشاورزی,ابیاری قطره ای تحت فشار
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت آبیاری قطره ای -تعداد صفحات 16 اسلاید را مشاهده می نمایید.

16 اسلاید


آبیاری قطره ای :


سیستم آبیاری قطره ای عبارت است از شبکة وسیعی از لوله های معمولاً باریک که آب تصفیه شده را به خاک نزدیک گیاه هدایت می کند و طی آن ، آب با فشار کم از روزنه یا وسیله ای به نام گسیلنده از شبکه خارج و به صورت قطراتی در پای بوته ریخته می شود . آبیاری قطره ای تجارتی از اواسط دهه 1960 و بعد از پیدایش و وفور شیلنگها و ضمایم پلاستیکی ارزان قیمت آغاز شد .


انواع سیستم های آبیاری قطره ای


آبیاری قطره چکانی : پخش آهسته آب بر سطح خاک به صورت قطرات مجزا یا پیوسته ، یا جریانهای باریک از روزنه های ریز را آبیاری قطره چکانی می نامند .


آبیاری زیر بستری : در این سیستم جریان آب وجود ندارد ، بلکه یک فضای رطوبتی ملایم و نسبتاً یکنواخت بنام پیاز رطوبتی در اطراف ایجاد می شود .


لوله های فوق سوراخ دار نیستند بلکه اسفنجی هستند و فن آوری آن فوق به گونه ای است که با فشار خیلی کم ( 6/0 تا 8/0 بار ) آب را از دیواره لوله تراوش می کند و پس از ایجاد یک فضای رطوبتی با اطراف خود به تعادل میرسد و به میزانی که ریشه گیاه آب را می مکد لوله هم تراوش می کند و در این سیستم هیچگونه تبخیری هم وجود ندارد . این لوله ها متناسب با نوع گیاه و شرایط آب و هوایی و اقلیم تولید می شوند . از مزارع بزرگ گرفته تا باغها ، پارکها و فضای سبز ،‌ جنگلهای مصنوعی ،‌زمینهای ورزشی ، گلخانه ها ، باغجه های منازل و حتی گلدانهای کنار پنجره و گلدانهای معملی و ... می توانند به این سیستم مجهز شوند . این لوله ها به دو صورت دستی و مکانیزه در زمین قرار داده می شوند .


•الف – نصب دستی : برای این منظور ابتدا توسط کارگر ترانشه مربوه باعمق های تعیین شده و با عرض حدود 30 تا 40 سانتی متر حفر گردیده و پس از قرار دادن لوله ، روی آن را با خاک مناسب و مخلوط با کود دامی پر میکنند تا محیط متخلخلی در اطراف لوله ایجاد شود .
•ب – نصب مکانیزه : در این روش توسط شیارکن و یا زیر شکن های مناسب که توسط تراکتور کشیده می شود همزمان با ایجاد شیار لوله نیز خوابانیده می شود .

آبیاری فواره ای : عبارت اشز آب فشانی است که آب را به صورت چتر مانند در محل مورد نظر در کنار درخت پخش می کند و نیاز آبی نیز با اختصاص دادن یک آبفشان برای هر درخت کاملاً تأمین می شود . دبی این وسیله به طور معمول از نفوذپذیری خاک بیشتر است ، بنابراین اخداث یک تشتک کوچک در پای درخت برای کنترل توزیع آب توصیه می شود .


آبیاری مه پاش : پخش آب به وسیله یک اشانک یا مه پاش کوچک بر سطح خاک را « آبیاری مه پاش » می نامند .


•ویژگیهای آبیاری قطره ای :

آبیاری قطره ای داریی ویژگیهای منحصر به فرد است که در دیگر روشها بندرت دیده می شود .


این ویژگیها را می توان چنین بیان کرد :


•فقط بخشی از خاک مرطوب شده و آبیاری می گردد
•مقدار بده آبی و همچنین فشار مورد نیاز برای آبیاری در حد کم و ضعیفی است .
•تأسیسات شبکه آبیاری خیلی سبک است و در محل های ثابتی قرا ر می گیرند .
•باعث خیس و مرطوب شدن برگها و پوشش گیاهی نمی گردد .
•روش مطلوبی برای حاصلخیزی نیز بحساب می آید .
•از سایر فعالیتهایی که معمولاً‌ بر روی گیاه صورت می پذیرد کاملاً مستقل است .
•در اکثر موارد ضرورت اتوماتیک کردن سیستم را میطلبد ( بنابراین انتقال آب به مقدار کم و دفعات بیشتری انجام می شودمطالب دیگر:
📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان کوثر (واقع در استان اردبیل)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان مشگین شهر (واقع در استان اردبیل)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان نمین (واقع در استان اردبیل)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان نیر (واقع در استان اردبیل)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان پارس آباد (واقع در استان اردبیل)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان بوشهر (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان دشتستان (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان دشتی (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان دیر (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان دیلم (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان گناوه (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان جم (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان کنگان (واقع در استان بوشهر)📎نقشه مدل رقومی ارتفاعی (DEM) شهرستان تنگستان (واقع در استان بوشهر)📎ترجمه متن بلوچستان ناشناخته، به همراه اصل مقاله📎ترجمه متن افتخار دنیای شیعه، داستان زیارت، به همراه اصل مقاله📎آشنايي با تجارت الكترونيك و زير ساخت ها آن📎اصول و قواعد مدیریت📎افترا ، نشر اکاذیب و قذف📎آموزش به کمک روشهاي تغيير رفتار📎انتقال حرارت در توربین📎اندازه گیری واحد های الکتریکی📎انسان و تامين انرژي📎انواع نانو کامپوزیت ها و کاربرد آن ها در صنایع هوا و فضا📎اهداف و اهميت اجتماعي ورزش