لینک مستقیم(پاورپوینت اسلاید در مورد شیراز، اسلاید آشنایی با شیراز)

پاورپوینت اسلاید در مورد شیراز، اسلاید آشنایی با شیراز|لینک مستقیم|اِل کِی|40276272|پاورپوینت آداب و رسوم مردم ,اسلاید کامل درباره شیراز ,پاورپوینت کلاسی درباره شیراز,پاورپوینت همراه با عکس شیراز ,تحقیق کامل درباره شیراز ,اسلاید کلاسی درباره شیراز ,پاورپوینت درباره شیراز ,اسلاید درباره آداب و رسوم شیراز,جاذبه های گردشکری شیراز,آداب محرم در شیراز ,اسلاید درباره رسم و رسوم شهرهای ایران,اسلاید درباره شهر شیراز
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت اسلاید در مورد شیراز، اسلاید آشنایی با شیراز را مشاهده می نمایید.

پاورپوینت اسلاید در مورد شیراز،اسلاید آشنایی با شیراز

دارای318 اسلاید و صفحه

فرمت فایل :pptx

دارای 318 صفحه

اکثر موضاعات همراه با عکس آن مطلب آمده است

قسمتی از اسلاید :

شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان فارس است. جمعیت شیراز در سال ۱۳۹۵ خورشیدی بالغ بر ۱٬۷۱۲٬۷۴۵ تن بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۸۶۹٬۰۰۱ تن می‌رسد.شیراز در بخش مرکزی استان فارس، در ارتفاع ۱۴۸۶ متری از سطح دریا و در منطقهٔ کوهستانی زاگرس واقع شده و آب و هوای معتدلی دارد. این شهر از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته کوه‌های زاگرس) محدود شده‌است.

شیراز پس از تبریز (در سال ۱۲۸۷) و تهران (در سال ۱۲۸۹) سومین شهر ایران است که در سال ۱۲۹۶ خورشیدی، نهاد شهرداری در آن تأسیس گردید. شهرداری شیراز به ۱۱ منطقهٔ مستقل شهری تقسیم شده و جمعاً مساحتی بالغ بر ۲۴۰ کیلومتر مربع را شامل می‌شود.نام شیراز در کتاب‌ها و اسناد تاریخی، تحت نام‌های مختلفی نظیر «تیرازیس»، «شیرازیس» و «شیراز» به ثبت رسیده‌است.

محل اولیهٔ این شهر در محل قلعهٔ ابونصر بوده‌است. شیراز در دوران بنی‌امیه به محل فعلی منتقل می‌شود و به بهای نابودی اصطخر – پایتخت قدیمی فارس – رونق می‌گیرد. این شهر در دوران صفاریان، بوییان و زندیان پایتخت ایران بوده‌است.شیراز از دیرباز به واسطهٔ مرکزیت نسبی‌اش در منطقهٔ زاگرس جنوبی و واقع‌شدن در یک منطقهٔ به نسبت حاصل‌خیز، محلی طبیعی برای مبادلات محلی کالا بین کشاورزان، یکجانشینان و عشایر بوده‌است.

و...

فهرست مطالب مهم :

ریشه نام شیراز

از دیدگاه تاریخی

در اسطوره‌ها و روایات سنتی

فتح فارس توسط مسلمانان

آل بویه تا صفویان

روز شیراز

وضعیت طبیعی

آب و هوا

زبان

دین

فرهنگ

جشن هنر شیراز

جمعیت

جاذبه های گردشگری شیراز

عادات غذایی مردم شیراز

غذاهای سنتی شیراز

لباس سنتی استان فارس

پوشاک زنان عشایر

پیراهن زنانه

پوشاک مردان عشایر قشقایی استان فارس

پوشاک سنتی منطقه اوز در استان فارس

آداب و رسوم - عروسی شیراز

آداب و رسوم ماه رمضان در شیراز

آداب و رسوم عید نوروز در شیراز

چهارشنبه‌ سوری یا جشن سوری

خانه تکانی یا رفت و روب

شیرینی‌های مخصوص نوروز در شیراز

سالاد شیرازی

شیرینی‌های سنتی شهرستان شیراز عبارتند از:...

مراسم نوروز مردم شیراز در ماه محرم

سازهای مورد استفاده مردم شیراز در ایام عید

محرم و آئین‌های عزاداری در شیراز
سوغات شیراز

سوغات و صنایع دستی شیراز

**اکثر مطالب بالا با عکس آن و همراه با مثال موضوع آمده است


مطالب دیگر:
🔗پروژه کارآفرینی و کسب و کار تاسیس گلخانه🔗پروژه گوجه فرنگی🔗کتاب گیاهان و گلها🔗مقاله در مورد تجزيه وتحليل سيستم های مدیریتی🔗دستورالعمل ايمني تابلوهاي فشار ضعيف و فشار قوي🔗گزارش كار آزمايشگاه مدار منطقي🔗گزارش كار آزمايشگاه ماشين های الكتريكي🔗گزارش كار آزمايشگاه بررسي سيستم قدرت🔗حل سوالات آخر فصل جزوه توليد و توزيع نيرو از شركت ره آوران فنون پتروشيمي (درس توليد نيروگاه)🔗پروژه بررسي روش‌هاي راه‌ اندازي موتورهاي القايي و بهبود راه‌ اندازي آن‌‌‌‌ها🔗مقاله آموزشی پرورش میگو🔗جزوه درسي بررسي سيستم هاي قدرت🔗سمینار آزمون نتاج در گاو شيري🔗مقاله معرفی تکنولوژی میکروتوربین های گازی🔗پاورپوینت ترانسفورماتورهاي الكتريكي🔗پروژه شبيه ساز آسانسور با ميكروكنترلر Atmega16🔗تحقيق در مورد حفاظت ژنراتور🔗تحقیق در مورد سنسورهاي فشار🔗تحقیق در مورد موتورهاي الكتريكي🔗پروژه پسته🔗پروژه تاثیر خازن گذاری در شبکه های توزیع🔗پروژه فیلترهای اکتیو سیستم قدرت🔗پروژه در مورد فیلترهای اکتیو در هارمونیک ها🔗پروژه در مورد کنترل هوشمند ساختمان🔗پروژه در مورد صنعت آسانسور