لینک مستقیم(پاورپوینت فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی، 105 اسلاید، pptx)

پاورپوینت فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی، 105 اسلاید، pptx|لینک مستقیم|اِل کِی|40276111|فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی,فناوری نانو,نانوتکنولوژی,نانوفناوری نانو مواد نانو,علم نانو,کاربردها و اهمیت نانوفناوری,نانو تكنولوژی علم ذرات ریز,کاربردهای نانوفناوری
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی، 105 اسلاید، pptx را مشاهده می نمایید.

این پاورپوینت در مورد فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی در 105اسلاید و شامل فناوری نانو و کاربرد آن در کشاورزی،فناوری نانو، نانوتکنولوژی،نانوفناوری ،نانو،مواد نانو،علم نانو ،کاربردها و اهمیت نانوفناوری ،نانو تكنولوژی علم ذرات ریز ،کاربردهای نانوفناوری و منابع می باشد...

هدف از انتخاب این موضوع آگاهی دادن به افراد جامعه در مورد

پیشرفت علم در زمینه تولید غذا در عصر نانوتكنولوژی می باشد.

نانوتكنولوژی علمی جدید است كه می خواهد مضراتی كه علوم

مصنوعی در عالم كنونی گذاشته را از بین برده واز راه طبیعیجهان

را تبدیل به بهشت كند ، بطوری كه زندگی برای تمام مردم ازكودكتا

بزرگ لذت بخش وراحت شود. انقلاب صنعتی برای اشخاص ساكنرویاینسیاره این توانایی را ایجاد می كند .كه ازاین پس نیازی به بریدن درختان جنگل ها و فرستادن دودشان به هوا نشوند و این پیمان نانوتكنولوژی است .

اگر چه هنوز نانوفناوری در آغاز حیات خود قرار دارد، ولی در همین چند سال اخیر امیدهای زیادی را در بین دانشمندان برای دستیابی به مواد با قابلیت های بالا و ساخت محصولات با عمر و کیفیت بالا ایجاد کرده است.

برخی ازتوانایی هاییكه در بشر از طریق علم نانو بدست آورده است :

Øتولید نانوتیوب های کربنی (ساختارهای لوله ای کربنی)Øچندین برابر نمودنسطوح خود تمیز شونده یا همیشه تمیز ساخت و ربایش مغناطیسیØتولیدلاستیک های با عمر بالای ده سالØدارورسانی به تک سلول های آسیب دیده در بدن

نانوفناوری، توانمندی تولید مواد، ابزارها و سیستم های جدید با در دست گرفتن کنترل در سطوح ملکولی، اتمی و استفاده از خواص آن سطوح است.

این فناوری، در حوزه های مختلف اعم از غذا، دارو، تشخیص پزشکی، فناوری زیستی، الکترونیک، کامپیوتر، ارتباطات، حمل و نقل، انرژی ، محیط زیست ، مواد، هوافضا، امنیت ملی و غیره خواهد بود.

قدمت علم نانو به شروع حیات روی کره زمین برمی گردد.

جانوران نرم تن صدف دار و حلزون ها، صدفهای بسیار سختی را می سازند که در واحد های نانو ساختاری بسیار محکم به یکدیگر متصل شده اند.

قرن چهارم پس از میلاد: شیشه سازان رومی شیشه هایی حاوی فلزات نانو مقیاس می ساختند.

قرن 18 و 19: فناوری عکاسی که وابستگی کاملی به ذرات بسیار ریز نقره دارد، توسعه یافت.

البته ایده نانو توسط « ریچارد فایمن» با طرح چهار سئوال زیر كه در یک سمینار عنوان كرد به صورت علمی در جوامع علمی مطرح شد:

1- آیا میتوان اتمها را جابجا كرد؟(مثلا جای اتم Aرا با اتم B عوض كنیم.)

2- آیا می شود ماشینهای بسیار بسیار كوچك درست كرد؟(مثلا با چند اتم...)

3- آیا میتوانیم سیم هایی درست كنیم كه از اتم ساخته شده باشند؟

4- آیا قوانین فیزیك در برابر این جزئیات مقاومت می كنند؟


در آیندهمحققین قادر به ایجاد ساختارهایی از مواد خواهند شد، که در طبیعت نبوده و شیمی مرسوم نیز قادر به ایجاد آن نیست. برخی از مزایای مواد نانوساختار عبارتست از : مواد سبک تر، قوی تر و قابل برنامه ریزی، کاهش هزینه عمر کاری از طریق کاهش دفعه های نقص فنی؛ ابزارهایی نوین بر پایه اصول و معماری جدید؛ بکارگیری کارخانه های مولکولی یا خوشه ای که مزیت مونتاژ مواد در سطح نانو را دارند. این مواد می توانند، کاربرهای مختلفی را در صنایعی همچون: صنعت هواپیمایی، صنعت خودرو، لوازم خانگی و غیره ایجاد نماید.


مطالب دیگر:
🔥تحقیق عوامل تهدید کننده نیروی کار در محیط کار🔥تحقیق رهنمودهايي جهت تدوين خط مشي ايمني و بهداشت شغلي🔥تحقیق قانون حق دانستن🔥تحقیق شناسايي و ارزيابي خطرات محيط كار🔥قانون کار جمهوری اسلامی🔥تحقیق ویژگی مدير🔥تحقیق كارگر🔥تحقیق کسب و کار کوچک🔥تحقیق رشته مهندسی برق🔥تحقیق دستورالعمل و‌ آيين نامه آزبست🔥تحقیق خطرات جوشكاري🔥تحقیق مديريت اجراء کار🔥تحقیق آتش نشانی🔥تحقیق رشته داروسازی🔥تحقیق دادگستری🔥تحقیق تاریخچه عکاسی🔥تحقیق ایمنی کار با نردبانها🔥تحقیق خطرات پاك كننده هاي شيميايي🔥تحقیق پيشگيري و كنترل حوادث ناشي از كار🔥تحقیق تاثير متقابل IT بر کارآفريني و اشتغال🔥تحقیق در مورد شغل خیاطی🔥تحقیق معرفي رشته و شغل پرستاري🔥تحقیق مسموميت با مواد شيميايي🔥تحقیق مراجعه و دسترسي به سوابق پزشكي و تماس با مواد🔥تحقیق كميته هاي مشترك ايمني و بهداشت حرفه اي