لینک مستقیم(دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید)

دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید|لینک مستقیم|اِل کِی|40106847|دانلود حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید,تحقیق حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید,مقاله حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید,حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید را مشاهده می نمایید.

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 28 صفحه

حوزه های آبریز و خصوصیات آنها زیر نظر استاد ارجمند: جناب آقای مهندس حاتمی دانشجو: رضا احمدی یک حوضه آبریز به مساحتی از زمین گفته می شود که اطراف آن را ارتفاعات در برگرفته و لذا رواناب حاصله از بارندگی روی این سطح در پست ترین نقطه آن تمرکز پیدا کرده و از نقطه ای که پایین ترین ارتفاع را دارا می باشد از حوضه خارج می گردد.
هر حوضه آبریز از مجموعه زیادی زیر حوضچه تشکیل شده و زیر حوضه ها نیز بنوبه خود به واحدهای کوچک تقسیم می شوند.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها نقطه A پست ترین نقطه ای است که رواناب حاصله از بارندگیهایی که روی حوضه می بارند به آنجا هدایت می شود.
داخل این حوضه یک دره مرکزی یا رودخانه اصلی وجود دارد که با خط سیاه درشت رسم شده و رواناب از دو طرف در محلهای B،C و .
.
.
به داخل آن تخلیه می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها مثلاً نقطه H که در داخل حوضه قرار گرفته است فقط رواناب قسمتی از حوضه را که با هاشور مشخص شده است دریافت می دارد.
به این قسمت از حوضه که خود یک بخش جداگانه بوده و با رودخانه اصلی در نقطه اصلی در نقطه H ارتباط پیدا می کند زیر حوضه (Sub-basin) گفته می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها رودخانه ای که تمامی رواناب ازسر حوضه ها به آن می ریزد به نام زه کش اصلی یا رودخانه اصلی نامیده می شود.
قسمتهای اولیه رودخانه اصلی را سراب (upstream) و قسمتهای انتهایی آن را پایاب (downstream) می نامند.
اگر در جهت حرکت آب طوری بایستیم که صورت ما به طرف پایاب باشد دست راست را ساحل یا جناح راست رودخانه و سمت چپ را ساحل چپ یا جناح چپ رودخانه گویند.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها شبکه رودخانه شبکه رودخانه به مجموعه آبراهه هایی گفته می شود که در سطح حوضه عمل تخلیه رواناب را انجام می دهند.
برخی از این آبراهه ها به صورت رودخانه های دائم،برخی به صورت فصلی و بعضی دیگر مسیلهایی هستند که فقط در هنگام بارندگی ممکن است آب در آنها جاری باشد.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر مجموع طول تمام رودخانه ها و آبراهه های حوضه اندازه گیری و بر مساحت حوضه تقسیم شود عدد به دست آمده که معمولاً بر حسب کیلومتر در هر کیلومتر مربع (km/km2)توصیف می شود،تراکم شبکه رودخانه های حوضه نامیده می شود.
=طول هر یک از آبراهه های حوضه،اعم از رودخانه های دائم و خشک رودها،بر حسب km A = مساحت حوضه بر حسب km2 =تراکم شبکه رودخانه های حوضه بر حسب km/ km2 سرشاخه هر آبراهه را که از ارتفاعات شروع می شود رودخانه رده یک گویند.
از اتصال حداقل دو رودخانه رده 1 رودخانه رده 2 بوجود می آید.
رودخانه رده 2 زمانی به رودخانه رده 3 تبدیل می شود که حداقل یک رودخانه رده 2 دیگر به آن بپیوندد.
از اتصال دو یا چند رودخانه رده 3 رودخانه رده 4 و الخ تشکیل می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر در حوضه ای n1 ، n2 ، n3 .
.
.
و ni به ترتیب تعداد رودخانه های رده 1 ، 2 ، 3، .
.
.
وi باشد بر حسب تعریف نسبت انشعاب رودخانه های این حوضه برابر است با: BR= نسبت انشعاب رودخانه ها در حوضه و i= شماره رده رودخانه اصلی حوضه می باشد.


مطالب دیگر:
📗معانی ابیات ادبیات پیش دانشگاهی📗جزوه کامل زبان انگلیسی3📗روش صحیح مطالعه درس زبان انگلیسی📗نکات کلیدی دین و زندگی2📗دانلود پاورپوینت سیستم حمایت تصمیم📗جمع بندی کل قواعد زبان انگلیسی کنکور📗مجموعه سوالات زبان فارسی موضوع تکواژ و واژه📗رمز گردانی تاریخ ادبیات کنکور📗نقشه های آپارتمان در اتوکد📗نمونه پلان آپارتمان 4 طبقه📗پلان آپارتمان 4 طبقه 90متری مستطیلی📗پلان ساختمان 135 متری 4 طبقه تک واحدی📗پلان آپارتمان 4 طبقه مساحت بالا📗پلان ساختمان 4 طبقه با ابعاد کم📗پلان آپارتمان 4 طبقه با مساحت 75 متر📗پلان و نقشه شیک آپارتمان 4 طبقه 90 متری📗پلان ساختمان 4 طبقه 79 متری📗نقشه کامل ساختمانی و پلان در اتوکد📗پلان کامل آپارتمان 4 طبقه با اتوکد📗پلان شیک آپارتمان 120 متری 4 طبقه با اتوکد📗پلان ساختمانی ذوزنقه ای با 4 طول متفاوت نقشه خاص📗پلان آپارتمان 105 متری با اتوکد📗پلان آپارتمان 122 متری با اتوکد📗پلان ساختمان متفاوت ایده مناسب برای ساختمان های با طول زیاد📗پلان ساختمان 4 طبقه طرح ریزی با اتوکد