لینک مستقیم(طراحی کتابخانه در شهر خرم‌آباد با رویکرد پایداری اجتماعی فرهنگی)

طراحی کتابخانه در شهر خرم‌آباد با رویکرد پایداری اجتماعی فرهنگی|لینک مستقیم|اِل کِی|40089730|پروپوزال کارشناسی ارشد طراحی کتابخانه در شهر خرم‌آباد با رویکرد پایداری اجتماعی فرهنگی,پروپوزال طراحی کتابخانه در شهر خرم‌آباد با رویکرد پایداری اجتماعی فرهنگی
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان طراحی کتابخانه در شهر خرم‌آباد با رویکرد پایداری اجتماعی فرهنگی را مشاهده می نمایید.

پروپوزال کارشناسی ارشد طراحی کتابخانه در شهر خرم‌آباد با رویکرد پایداری اجتماعی فرهنگی

انسان موجودی اجتماعی است که شرط بقای وی در ایجاد ارتباطات و تعاملات اجتماعی می‏باشد. اجتماع پذیری روندی است که انسان را آماده زندگی جمعی می‏نماید. جامعه پذیری معماری نیز مشخصه ای است که زمینه تعامل و کنش متقابل اجتماعی را در فضاهای معماری فراهم می‏سازد. کتابخانه نوعی فضایی عمومی است و فضای عمومی مطابق تعریف آن باید بستر استفاده و ارتباط جمعی شهروندان و کاربران باشد و بتواند به افزایش فرصت تعامل اجتماعی کمک نماید. لذا یک فضای عمومی شهری مانند کتابخانه باید دارای مشخصه اجتماع پذیری معماری باشد. علاوه بر آن کتابخانه ها می توانندیکی از ابزارهای دسترسی افراد جامعه به منابع دانش و فعالیت های فکری بشر باشند که به عنوان قلب جامعه محل یادگیری مادام العمر افراد و جلوه عملی دموکراسی در جامعه باشند. کتابخانه ها به دلیل ارتباط با افراد مختلف جامعه ، نقش ویزه ای را در ترویج علم و ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارا هستند.(تامسون،1381)

با شروع مباحث پایداری در زمینه شهرسازی از دهه 1960 تا به امروز هر سه بعد محیطی، اقتصادی و اجتماعی آن بسط و گسترش یافته است. اما در این میان، مباحث مرتبط با پایداری اجتماعی تا به امروزه مورد توجه جدی قرار نگرفته است و هنوز یک مدل جامع و فراگیر از پایداری اجتماعی و ابعاد و عناصر سازنده آن ارائه نشده است. چراکه تحقق پایداری اجتماعی در جوامع در حال توسعه الزاماتی را ایجاد می کند و این سوال مطرح می شود که این الزامات چه پیامد های فرهنگی به همراه دارد؟ عقیده بر این است که با گذشت بیش از دو دهه از آغاز بحث‌های توسعه پایدار، بُعد انسانی پایداری مورد غفلت قرار گرفته و تمرکز بر ابعاد محیطی توسعه و رشد اقتصادی بوده است. "عدم موفقیت و شکست‌های وسیع و گسترده این رویکرد، منتهی به ایجاد و تولید تغییری معنادار و تجدید یا نو کردن مفهوم پایداری اجتماعی و دیگر جنبه‌های مربوط و وابسته به آن است(Vallance et al 2011)." از آنجایی که مطابق مثلث ساده و معروف پایداری، یکی از رئوس و عوامل و عناصر اصلی این مثلث اجتماع است که اصلی ترین عنصر آن انسان است، در موضوعات مطرح در نظریه توسعه پایدار، آراء و باورها و همه موضوعات مربوط به او جایگاه ویژه ای خواهند یافت، که از میان آنها فرهنگ به عنوان فضای عمل او که از فضای فکری انسان یعنی جهان بینی اش منتج می‌شود، از اهمیتی بنیادین و اصلی برخوردار خواهد بود. "در واقع جهان بینی از طریق یک حلقه واسط(یعنی فرهنگ)هدایت عمومی توسعه پایدار را عهده دار است"(نقی زاده،1387).


مطالب دیگر:
🔗طرح توجیهی بسته بندي خـرما🔗تحقیق در محیط مدرسه تحمل افکار دیگران، احترام به افکار دیگران را چگونه تمرین کنیم؟🔗ژورنال Design of Low-Noise Switched-Capacitor Low-Pass Filters with Adaptive Configuration به همرا ترجمه🔗پاورپوینت فصل اول علوم تجربی سال نهم( فصل اول علوم تجربی مواد و نقش آنها در زندگی)🔗ویدیو ی اختصاصی آموزشی محیط چند رسانه ای - قسمت 1 - صوت🔗تاثير كامپيوتر و اينترنت بر كودكان و نوجوانان🔗زین العابدین مراغه ای:سیاحت نامه ابراهیم بیک🔗پکیج آموزش نقاشی ، رنگ آمیزی و تحلیل🔗طرح نقشه فرهنگسرا به همراه مبلمان و برش🔗فایل فلش فارسی نوکیا ASHA 303 rm-763🔗گزارش کارآموزی صنایع غذایی در كارخانه قند آبكوه🔗دانلود فهرست بهای ابنیه سال96🔗دانلود طرح توجیهی تولید لیوان یکبار مصرف🔗پاورپوینت درباره تاریخچه و پیشینه وگذشته مدیریت🔗اپلیکیشن آموزش اذان،وضو،نماز و اهدا لوح افتخار نماز🔗پاورپوینت مديريت کيفيت فراگير TQM 🔗نمونه سوالات فصل اول و دوم ریاضی سوم ابتدایی96🔗فیلم نحوه رسم نمودار هوشمند سیگار و باتری در اکسل🔗طراحی به سبک زاحا حدید🔗دانلود پروژه راه🔗دانلود پلان سیم کسی ساختمان 🔗ویدیو ی اختصاصی آموزشی محیط چند رسانه ای - قسمت 2 - الگوی ترافیک شبکه🔗تزیینات در معماری اسلامی 🔗پاورپوینت درس اول(زنگ علوم) علوم تجربی پایه پنجم ابتدایی🔗توضیح کلی درباره دوپینگ (7 صفحه)