لینک مستقیم(تحقیق رويكردهاي قومي و امنيت جمهوري اسلامي)

تحقیق رويكردهاي قومي و امنيت جمهوري اسلامي|لینک مستقیم|اِل کِی|39014207|تحقیق رشته حقوق,پایان نامه رشته حقوق,دانلود پایان نامه حقوق,قومت ها در ايران ,قومت ها در ايران,قوم ترك يا آذري ,قوم كرد ,قوم بلوچ,قوم عرب,قوم تركمن ,قوم لر ,قوميت ها و تهديد امنيت ايران ,شكافهاي اجتماعي و قوميت ,امنيت ج
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق رويكردهاي قومي و امنيت جمهوري اسلامي را مشاهده می نمایید.

چكيده:
قوم يا قوميت در انگليسي از واژه Ethnie مشتق شده و در زبان يوناني Ethnos به مردماني اطلاق مي شود كه بيش از پيدايش دولتهاي تك شهري بصورت عشيره اي يا قبيله اي زندگي مي كردند. ويژگيهاي قوم و ملت تقريباً يكسان هستند كه پيوندهاي خويشي در اقوام قويتر از ملت است و علاوه بر اين ملت به دنبال حاكميت سياسي است تفاوت اساسي بين ملت و قوميت بوجود آمدن دولت ملي مي باشد. يكي از عوامل تشديد كننده شكافهاي قومي زبان مي باشد كه اين تميز قومي و به تعبير جان اقوام است. مذهب يكي ديگر از عوامل تشديد كننده گرايشات قومي است نخبگان سياسي تاثير زيادي در ناسيوناليسم منفي و كاذب قومي دارند. بي اعتيادي به نارضايتي اقتصادي و سياسي زمينه اعتراض وشورش را به همراه خواهد داشت و نظريات مختلف نيز در اين زمينه قابل توجه است.
رابطه جودري ميان امنيت و تهويه مورد توجه قرار گرفته است و نيز به اين امر كه چه شيوه هايي براي حل و فصل نازمات قومي بكار گرفته مي شد. و چندين راپيشنهادي براي مديريت قومي در نظر گرفته شده است كه مفصل در مورد آن اشاره مي گردد.

مقدمه:امروزه امنيت بعنوان اصلي ترين شاخص و عنصر رشد تعالي يك جامعه تلقي مي‌گردد امنيت نيز بدون وجود انسجام و وحدت سياسي تامين نمي گردد، به علاوه چگونگي دست يابي به انجام و وحدت سياسي نيز وابستگي شديدي به مديريت سياسي جامعه دارد، قوميت در دنياي امروز بعنوان متغيري تقريباً مفار با انجام و وحدت و بدين دليل تهديد كننده امنيت مطرح مي گردد. جمهوري اسلامي ايران بعنوان كشوري كه در جرگه كشورهاي كثير القوم قرار گرفته است شايد حادترين شرايط و معضلات امنيتي نهفته قومي را در ميان اين كشورها دارا باشد. آنچه ايران را از ساير كشورهاي كثير القوم متمايز مي نمايد استقرار اقوام در حاشيه و نوار مرزي كشور و نيز همسايگي هر يك از آنها با اكثريت قومي آن سوي مرز است.
در چنين شرايطي بسترسازي لازم براي ايجاد و انسجام يكپارچگي و وحدت بين اقوام مستلزم تلاش پيگير و برنامه ريزي ويژه اي مي باشد كه مديريت سياسي كشور مي‌بايستي براي دست يابي به آن اهتمام جدي ورزد تبيين چگونگي تهديد امنيت ملي از ناحيه قوميتها، معرفي اقوام ايراني و در نهايت راه كارهاي حل منازعات قومي عمده‌‌ترين مسايلي هستندكه در اين نوشتار بدانها پرداخته خواهد شد.
نگارنده با افزار به بضاعت ناچيز علمي خود، آنچه را در توان داشته در تهيه مطالب و تدوين اين رساله به كار گرفته و بالمال از وجود ايران و اشكال نيز مصون نخواهد بود اگر هم موقعيتي در اين راه حاصل گشته باشد، مرهون حوصله، دقت و ارشادات ارزنده استاد گرانقدر جناب آقاي دكتر امير محمدحاجي يوسفي مي باشد كه در طي مدت انجام اين پژوهش دلسوزانه حقير را ياري و از اندوخته علمي خويش بهره مند نموده اند. در اينجا لازم مي دانم از قبول زحمتي كه فرموده اند نهايت سپاسگزاري و قدرداني را به عمل آورم، همچنين از راهنماييهاي استاد مشاور جناب آقاي حق پناه و همه عزيزاني كه بنده را مورد تشويق و لطف خويش قرار دادند، تشكر و سپاسگزاري مي نمايم.فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
سوال اصلي
سوال فرعي
فرضيات
روش تحقيق
مفاهيم و اصطلاحات
علل انتخاب موضوع
چهارچوب تئوريك
تعريف قوم و ملت
تفاوت ملت و قوم
قومتها و دولتها
شكافهاي اجتماعي و قوميت
عوامل تشديد كننده شكافهاي قومي
نظريات مربوط به بسيج قوي
نظريات مربوط به همگرايي و وحدت سياسي
قومت ها در ايران
قوم ترك يا آذري
قوم كرد
قوم بلوچ
قوم عرب
قوم تركمن
قوم لر
قوميت ها و تهديد امنيت ايران
فرآيند شكل گيري تهديد
رابطه امنيت و تهديد
امنيت و امنيت ملي
قوميت ها و تهديد امنيت ملي ايران
افزايش هزينه ها در مناطق قومي نشين
شيوه هاي حل و فصل منازعات قومي
راهكارهاي پيشنهادي مديريت قومي
نتيجه گيري و پيشنهادات
منابع و ماخذ

این فایل به همراه چکیده ، فهرست مطالب ، متن اصلی و منابع تحقیق با فرمت word ، قابل ویرایش در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تعداد صفحات :48


مطالب دیگر:
📒تحقیق تاریخ پوشش زنان در ایران📒تحقیق تأثیر جنبش اصلاح طلبی در ایران بر اتخاذ سیاست تنش زدایی با عربستان صعودی (1376-1384)📒تحقیق پیوند نژاد تركمن و قاجار📒تحقیق پیدایش اولین شهر های تاریخ📒تحقیق پیرامون پهلوی📒تحقیق بروز، اعتلا و سقوط تمدن ها و فرهنگ ها از دیدگاه اسلام📒تحقیق بررسی و كالبدشكافی جریان صدر در عراق📒پایان نامه بخارا در ماوراءالنهر📒تحقیق اوضاع سیاسی ایران در زمان رژیم پهلوی📒تحقیق اوپک و منافع ملی📒چرخ زنجیر طراحی شده در سالیدورک و کتیا📒چرخ گوشت طراحی شده در سالیدورک و کتیا📒کمپرسور طراحی شده در سالیدورک و کتیا📒تحقیق اهداف سیاسی آمریكا در منطقه خلیج فارس بعد از 11 سپتامبر📒تحقیق انگیزه های مخالفت باحكومت علوی📒تحقیق انقلاب مشروطیت در تبریز و بزرگان آن زمان📒تحقیق امنیت دفاعی منطقه خلیج فارس در دهه های اخیر📒تحقیق امپراتوری روم (395م-27ق.م)📒تحقیق امام رضا (ع) و بنی عباس📒تحقیق امام خمینی و مسأله جنگ و صلح در طول هشت سال دفاع مقدس📒تحقیق اقدامات نظامی و شبه نظامی ایالات متحده علیه نیكاراگوا📒تحقیق تاریخچه زندگی اسكندر مقدونی📒تحقیق اسطوره های ایران📒تحقیق از انقراض حكومت ساسانی تا پایان قرن سوم هجری📒تحقیق ارزیابی نظریه معرفت شناختی «پوزیتیویسم»