لینک مستقیم(پاورپوینت آماده: بررسی مبانی و مزایا انواع سیستم های سوپر پنل و سیستم پارتیشن 23 اسلا)

پاورپوینت آماده: بررسی مبانی و مزایا انواع سیستم های سوپر پنل و سیستم پارتیشن 23 اسلا|لینک مستقیم|اِل کِی|30018594|پاورپوینت آماده: بررسی مبانی و مزایا انواع سیستم های سوپر پنل و سیستم پارتیشن 23 اسلاید
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت آماده: بررسی مبانی و مزایا انواع سیستم های سوپر پنل و سیستم پارتیشن 23 اسلا را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: پاورپوینتتعداد صفحات: 23فهرست:1 مقدمه2 مبانی سوپر پنل3 مزایای سیستم سوپر پنل ها4 دیوار باربر5 پنل سقفی6 سیستم پارتیشنرویکرداستفاده ازفناوری های نوین درساختمان سازی چند سالی است که مهندسان ومشاوران ساختمان را بر آن داشته تا در ساخت و ساز ها آخرین اصول مهندسی را به کار بگیرند.

دراین میان احداث سازه های سبک،اهمیت ویژه ای داردوحوادث چند سال اخیر به ویژه وقوع زلزله های مهیب و اثرات مخرب ساخت و سازهای قدیمی ایده روی آوردن به سبک سازی ساختمان را مطرح نموده و این مبحث در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ جهانی است. اما در ایران، با وجود قرار داشتن کشور در حوزه چند کمربند زلزله و وقوع زلزله های مخرب اخیر، این موضوع همچنان مورد غفلت قرار گرفته است و ساختمان سازی همچنان به شیوه های سنتی اجرا می شود.سوپرپانل نوع تکامل یافته سیستم های قدیم تر (Insulating Concrete Form) ICF است. سیستم های ابتدایی ICF دیوارهایی است که از چیدن بلوک های تو خالی پلی استایرن و قراردادن میلگردهای قائم و افقی به صورت محدود در آن، و بتن ریزی در فضاهای خالی داخل بلوک ها ساخته می شدند.

صفحات پلی استایرن به ضخامت حداقل 5 سانتی متر توسط رابط هایی از جنس پلاستیک یا فلز به همدیگر متصل و از اتصال آن بلوک­هایی توخالی حاصل شده که در فضای خالی آن میلگرد قرار داده و بتن ریزی می شود. نوع عملیات اجرایی آن شبیه به چیدن بلوک است که مستلزم صرف زمان و محدودیت های سازه ای می شود.سیستم سوپرپانل با اصلاح روش ICF ابتدایی در جهت صنعتی تر کردن ساختمان سازی و بالا بردن سرعت اجرا و مقاوم سازی آن در برابر زلزله، با تغییرات اساسی در المان های ICF ابتدایی، ابداع گردید. مبتکر این تکنولوژی کمپانی PLASTEDIL سوئیس می باشد که سیستم مذکور را با نام ®PLASTBAU در سراسر دنیا عرضه نموده است . این سیستم متشکل از المانهای باربر و غیر باربر ساختمان، یعنی دیوار باربر، سقف باربر و دیوار پارتیشن (جداکننده غیر باربر) است.

با استفاده از این سیستم می توان 60% عملیات مربوط به اجرای یک سازه بتنی را در کارخانه انجام داد و با انتقال قطعات به سایت اجرایی ، عملیات ساخت را به سرعت به انجام رسانید.

مزیت عمده این سیستم حذف عملیات قالب بندی و آرماتوربندی دیوارهای باربر بتن آرمه به میزان حداقل 90% در محل اجرای پروژه است.

قطعات دیوار در ارتفاع طبقه و قطعات سقف به طول دهانه و بر اساس طرح معماری ساخته، به محل حمل به سرعت در محل خود نصب و عملیات بتن ریزی انجام می شود. مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، سیستم سوپرپانل را در رده سازه های با دیواربتن آرمه با قالب های ماندگار پلی استایرن مورد تایید قرار داده است. بر طبق آیین نامه زلزله ( آیین نامه 2800 زلزله ایران) ساختمان تا 15 طبقه را بدون استفاده از قاب سازه ای طراحی و اجرا نمود.خاصیت ترکیب با سایر سیستم ها:

پارتیشن سوپرپانل می تواند به تنهایی و یا به صورت ترکیب با سایر سازه های فلزی یا بتنی استفاده شوند. پارتیشن جهت دیوارسازی پارتیشن سبک مورد استفاده قرار می گیرند.سهولت عبور تاسیسات:

عبور لوله های تاسیساتی به سهولت از داخل پارتیشن انجام میگیرد و مسیرهای مربوطه توسط طراحان تاسیساتی بدون محدودیت خاصی قابل پیش بینی و اجرا می باشد.وزن سبک تر سازه:

به علت استفاده از پارتیشن سبک در جداکننده ها و عدم وجود سربارهای اضافی ، وزن سیستم سوپرپانل نسبت به سایر ساختمانهای سنتی ساز کمتر بوده که نتیجه آن مصرف کمتر میلگرد در سازه سیستم و پی آن است.سهولت حمل و نقل:

با توجه به وزن سبک پارتیشن های سوپرپانل میتوان سطوح زیادی را توسط یک کامیون حمل کرد. در نتیجه هزینه حمل در اثر کاهش تعداد رفت و برگشت لازم کامیون جهت ساخت یک واحد مسکونی کاهش می یابد . برای بارگیری و تخلیه احتیاج به جرثقیل های سنگین و گران قیمت نیست. لذا استفاده از سیستم در محلهای دوردست و با امکانات کارگاهی کم، کاملا ممکن و اقتصادی است.سرعت اجرا:

پارتیشن های سیستم نیز با توجه به عدم نیاز با ساپورت در ارتفاع آن به سرعت بالایی نصب می شوند. و نیاز به امکانات خاصی نداشته و بسیاری از المان‌های آن تنها به وسیله یک اره دستی و پیچ‌گوشتی نصب می‌شوند.

مطالب دیگر:
🔑بررسی نقش تشکل های غیر رسمی دانش آموزان در تربیت دانش آموزان 🔑نقش فناوری های نوین بر روی تربیت 🔑: بررسی نقش تربیت در ترویج فرهنگ و توسعه سبک زندگی اسلامی🔑بررسی نقش اردو ها و بازی های پرورشی در تربیت دانش آموزان🔑بررسی نقش امور تربیتی در انتقال فرهنگ و ارزش ها به دانش آموزان🔑چگونه توانستم دانش آموزان پايه پنجم را به درس قرآن علاقه مند سازم؟🔑چگونه توانستم مشكل كمرويي و خجالتي بودن ... را كه مانع پيشرفت تحصيلي او شده بود را حل كنم ؟🔑خصوصیات توان و تغذیه در سری هفت از FPGA های شرکت Xilinx 🔑برطرف کردن ضعف املا دانش آموزان اول دبستان🔑برطرف کردن مشکلات دانش اموزان پایه پنجم در درس انشاء با روش های مناسب🔑بهبود تمرکز حواس دانش آموزان پایه دوم با راه حل های مناسب🔑تقویت مهارت نوشتن (انشاء) در دانش آموزان پایه دوم ابتدایی (2)🔑تقویت مهارت نوشتن (انشاء) در دانش آموزان پایه دوم ابتدایی🔑چگونه توانستم مهارتهای املاء و معانی لغت را در دانش¬آموزان تقویت کنم .🔑علاقمند کردن دانش آموزان پایه پنجم به خواندن قرآن با روش های مناسب🔑راه های شناسایی دانش آموز پیش فعال🔑روش های علاقمند کردن دانش آموزان به درس تاریخ (مطالعات اجتماعی ) پایه پنجم🔑کبد چرب غیر الکلی NAFLD 🔑عنوان درس پژوهی بخوانیم پنجم ابتدایی درس شجاعت 🔑عنوان درس پژوهی علوم سوم ابتدایی نیازهای جانوران 🔑عنوان درس پژوهی علوم سوم دبستان جانوران مهره دار 🔑عنوان درس پژوهی علوم سوم دبستان گوناگونی گیاهان 🔑عنوان درس پژوهی علوم سوم دبستان گرما و مواد 🔑عنوان درس پژوهی علوم سوم دبستان گرما ومواد 2 🔑عنوان درس پژوهی علوم سوم دبستان انرژی چیست