لینک مستقیم(پاورپوینت آماده: اجرای سازهای بتنی و فلزی 29 اسلاید)

پاورپوینت آماده: اجرای سازهای بتنی و فلزی 29 اسلاید|لینک مستقیم|اِل کِی|30018544|پاورپوینت آماده: اجرای سازهای بتنی و فلزی 29 اسلاید
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت آماده: اجرای سازهای بتنی و فلزی 29 اسلاید را مشاهده می نمایید.

3 فرمت فایل: پاورپوینتتعداد صفحات: 29

5 6 2 كاميون با جام دوار[1]مقدار دوران و چگونگي اختلاط، هم زدن و تخليه، بايد بر اساس توصيه‌هاي كارخانه سازنده و زير نظر دستگاه نظارت تعيين شود. حداكثر زمان براي حمل پس از اضافه شدن سيمان به جام مخلوط‌كن با احتساب زمان تخليه بتن، نبايد از 90 دقيقه تجاوز نمايد. چنانچه به علت گرماي محيط، امكان گيرش سريع‌تر بتن وجود داشته باشد، با نظر دستگاه نظارت زمان مذكور تقليل خواهد يافت.5 6 2 1 تراك ميكسرممكن است تمامي مراحل ساخت بتن در تراك ميكسر انجام شود. در اين حالت پس از وارد شدن همه عوامل متشكله بتن به جام مخلوط‌كن، چرخش جام بايد بر اساس توصيه كارخانه سازنده با توجه به مشخصات آن صورت گيرد. در اين حالت در شرايط معمولي، جام بايستي با سرعت اختلاط حدود 70 تا 100 دور دوران نمايد. چنانچه زمان حمل و تخليه بيش از زمان لازم براي دوران فوق باشد، در بقيه مدت زمان حمل بايد جام با سرعت همزن يا بدون هم زدن حمل شود و قبل از تخليه بتن درون قالب، 10 تا 15 دور با سرعت اختلاط بچرخد. در اين روش ساخت، حداكثر بتن ساخته شده در هر مرحله، نبايد از (63%) حجم اسمي[2] تراك ميكسر تجاوز نمايد.5 6 2 2 اختلاط دو مرحله‌اي[3]در اين روش عمل اختلاط به مدت 15 تا 30 ثانيه در بتن‌ساز ثابت و بقيه تا تكميل اختلاط در تراك ميكسر انجام مي‌شود. مشخصات اختلاط و حجم بتن عيناً مانند بتن ساخته شده در بند 5 6 2 1 است، با اين تفاوت كه زمان اختلاط در تراك ميكسر تا رسيدن به بتني يكنواخت بر اساس استاندارد (د ـ ت 501) تقليل خواهد يافت.5 6 2 3 اختلاط خشك[4]در اين روش مصالح خشك به صورت جداگانه در جام ريخته و آب در مخزني مجزا و خارج از جام اصلي توسط تراك ميكسر تا محل مصرف حمل مي‌شود. در محل مصرف آب با فشار از ابتدا و انتهاي مخزن وارد جام شده و جام با سرعت اختلاط 70 الي 100 دور مي‌چرخد. اين روش براي مواقعي مورد استفاده است كه نقاط مصرف اجباراً نسبت به منبع اصلي مصالح دور بوده و كار به صورت پراكنده انجام مي‌شود. بايد توجه داشت كه مصالح سنگي وارد شده به جام كاملاً خشك باشد، تا عمل آبگيري سيمان شروع نشود. حجم بتن ساخته شده در هر ساخت، نبايد از (63%) ظرفيت اسمي تراك ميكسر تجاوز نمايد.

3 5 6 3 حمل بتن ساخته شده توسط بتن‌ساز مركزي[1]روشهاي زير براي حمل بتن ساخته شده توصيه مي‌شود:5 6 3 1 تراك ميكسرمي‌توان بتن ساخته شده در بتن‌ساز مركزي را با تراك ميكسر حمل نمود. تراك ميكسر بايد بعد از بارگيري با سرعت هم زدن يا ثابت بسته به فاصله حمل حركت نمايد. كل زمان حمل، نبايد از مدتهاي مندرج در بند 5 6 2 تجاوز نمايد و حجم بتن حمل شده، نبايد از (80%) ظرفيت اسمي تراك ميكسر بيشتر باشد.5 6 3 2 تراك با جام ثابت[2]در اين روش جام بتن با همزن يا بدون همزن با بازشو از بالا يا از كف بر روي تراك حمل مي‌شود. سيستم داراي دريچه تخليه و ويبراتور در محل تخليه براي تأمين جريان منظم بتن مي‌باشد. اين روش، خاص جاده‌هاي هموار است و زمان حمل، نبايد از 45 دقيقه تجاوز نمايد.5 6 3 3 جام انتقال با ريلهنگامي‌كه محل مصرف به كارگاه ساخت بتن نزديك باشد، معمول‌ترين روش براي انتقال بتن‌هاي حجيم، استفاده از جام، ريل و كابل است. بايد هنگام حمل و تخليه با جام دقت شود كه جداشدگي در اجزاي متشكله بتن رخ ندهد. زمان حمل با روشهاي فوق نبايد از 45 دقيقه تجاوز نمايد.5 6 3 4 روش دستيحمل بتن با انواع چرخهاي دستي، فرغون و دامپر مجاز نيست، مگر در كارهاي كوچك كه حجم ساخت بتن از 300 ليتر در هر نوبت تجاوز ننمايد، رده بتن از C20 پايين‌تر و فواصل حمل كوتاه باشد (كمتر از 120 متر براي دامپر و 60 متر با چرخ دستي بدون موتور)، شرايط جوي مساعد بوده و قبلاً تأييد دستگاه نظارت كسب شده باشد. وسايل مزبور بايد داراي چرخهاي لاستيكي بوده، مسير حمل كاملاً صاف و افقي باشد و حمل با دقت كامل انجام شود تا جداشدگي اجزاي بتن رخ ندهد.5 6 3 5 ناوه شيبدار[3]ناوه شيبدار، بايد فلزي يا داراي روكش فلزي بوده، كاملاً آب‌بند باشد و شيب آن، ثابت و به گونه‌اي اختيار شود كه هنگام حمل، عمل جدايي در اجزاي بتن حادث نشود. در انتهاي ناوه، بايد قيف قائم براي تخليه بتن به قالب پيش‌بيني شود. با توجه به شرايط آب و هوايي محل كار، كنترل اسلامپ و ساير مشخصه‌هاي اصلي بتن توسط دستگاه نظارت صورت مي‌گيرد.مطالب دیگر:
📎دانلود مقاله تأثیرات مثبت توسعه توریسم در ایران از نظر روابط بین الملل📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع اختلال اضطراب اجتماعی📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق تحلیل رفتار متقابل و تحول فکر📎M080_MB_V2.0📎مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره هوش معنوی، سبک های دلبستگی و شادکامی در افراد معتاد و غیر معتاد📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان شناختی رفتاری‌ cbt📎مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد📎محیط های پاسخده📎برنامه تحت اکسل رسم مقطع عرضی و محاسبه حجم حفاری شده تونل📎برنامه تحت اکسل تحلیل پایداری شمع ها با استفاده از روش قطعه📎برنامه تحت اکسل تحلیل پایداری دیوار حایل L شکل با استفاده از روش قطعه📎ویلایی مدرن📎فایل فلش تبلت چینی INET-D70-REV02📎ویلا ساوا به همراه فایل سه بعدی📎ویلایی📎ویلا📎پلان مسکونی به همراه برش📎پروژه کامل برج به همراه سایت و پلان و نما و مقطع و تریدی📎مجموعه 100 پلان معماری📎ویلا دوبلکس📎پلان معماری به همراه دیتایل کامل📎پلان معماری به همراه دیتایل کامل 2📎پلان معماری به همراه دیتایل کامل 3📎پلان معماری به همراه دیتایل کامل 4📎دانلود گزارش کارآموزی در اداره ثبت احوال (word)