لینک مستقیم(پاورپوینت آماده: ویژگیهای فنی موثر در انتخاب و بکارکیری مصالح 23 اسلاید)

پاورپوینت آماده: ویژگیهای فنی موثر در انتخاب و بکارکیری مصالح 23 اسلاید|لینک مستقیم|اِل کِی|30018542|پاورپوینت آماده: ویژگیهای فنی موثر در انتخاب و بکارکیری مصالح 23 اسلاید
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان پاورپوینت آماده: ویژگیهای فنی موثر در انتخاب و بکارکیری مصالح 23 اسلاید را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: پاورپوینتتعداد صفحات: 23تاثیر حرارت بر مصالح ساختمانی

قابلیت هدایت حرارتی:مقدار گرمایی است که جداره بر اثر اختلاف درجه حرارت مؤثر در دو سمت داخل و خارج از خود عبور می دهد. میزان هدایت گرما در دیوار خارجی، سقف و کف بناها بسیار حائز اهمیت است.این قابلیت به میزان تخلخل، شکل منافذ، نوع جنس، میزان رطوبت و وزن واحد جسم بستگی دارد.چون این ضریب در مورد هوا بسیار کم است برای جلوگیری از تبادل حرارت از دیوارهای دو جداره یا مصالح متخلخل استفاده می کنند.

گرمای ویژه:مقدار گرمایی که یک گرم از جسم نیاز دارد تا حرارت آن یک درجه سانتی گراد بالا برود.

ظرفیت حرارتی: خاصیت جذب مقدار معینی از حرارت توسط جسم در هنگام حرارت دادن

ضریب انبساط و انقباض: به وسیله آزمایشات مکرر در درجه حرارت های مختلف اندازه گیری می شود. شناخت این ضریب از نقطه نظر هم جواری مصالح و رفتارهایی که مصالح مختلف در هنگام سرما و گرما از خود بروز می دهند اهمیت دارد.

مقاومت در برابر حرارت وآتش:قابلیت جسم در مقابل تغییر شکل ناشی مشتعل شدن و از دست دادن تاب مکانیکی یا خراب شدن تحت تأثیر حرارت زیاد به هنگام آتش سوزی است.

از این نظر مواد به سه گروه تقسیم می شوند:

1 اجسام نسوز حرارت 1580 درجه سانتی گراد را تحمل کرده و معمولا مشتعل و مبدل به ذغال نمی شوند.

2 اجسام دیرسوز در حرارت 1350 تا 1580 درجه سانتیگراد تغییر شکل می دهند. معمولا براحتی مشتعل و ذغال نمی شوند.مثل آسفالت که با دور کردن شعله از سوختن باز می ماند.

3 اجسام سوزا در حرارت زیر 1350 درجه سانتیگراد شعله ور و ماهیت خود را از دست می دهند. معمولا در اثر رسیدن شعله و حرارت مشتعل و می سوزند.مطالب دیگر:
📃پاورپوینت زیرکونیوم📃پاورپوینت سوپرآلياژهاي پايه نيكل📃پاورپوینت تولید نانوذرات فریت روی منگنز📃پاورپوینت سوپرآلياژهاي نيكل📃پاورپوینت سیستم های اعلام حریق📃نمونه سوالات استخدامی (ویژه آزمون بانک ها، سازمان های دولتی و نیمه دولتی و فراگیر دستگاه های اجرایی)📃پاورپوینت کاروانسرای رباط شرف خراسان رضوی📃پاورپوینت ماشین های میکرومیلینگ📃گزارش کار آزمایشگاه خوردگی فلزات (خوردگی گالوانیکی)📃پاورپوینت گرمادرمانی و سرمادرمانی📃پاورپوینت کاربرد لیزر📃پاورپوینت آلیاژهای پایه کبالت و سوپرآلیاژهای آن📃پاورپوینت نانوکامپوزیت ها📃پاورپوینت زنجيرهاي صنعتي📃پاورپوینت طراحی ماشین های ابزار و تولید📃پاورپوینت انواع روش های خوردگی فلزات و پیش گیری آن📃پاورپوینت جوشكاري اصطكاكي📃پاورپوینت نهضت روابط انسانی📃پاورپوینت ايمني در صنعت📃پاورپوینت اصول كلي مديريت تجهيزات پزشكي📃پاورپوینت نظریه ای برای توسعه ایران📃پاورپوینت کاربرد نانوذرات پلاسمونیک در ادوات الکترونیکي📃پاورپوینت نظام سیاسی اسلام و رهبری دینی در عصر غیبت📃پاورپوینت نظام مراقبت های پزشکی و بهداشتی📃پاورپوینت برش جت آب (Water Jet Cutting)