لینک مستقیم(آشنایی با وسواس های فکری – عملی و علل و نشانه ها و درمان آن ها)

آشنایی با وسواس های فکری – عملی و علل و نشانه ها و درمان آن ها|لینک مستقیم|اِل کِی|30015994|آشنایی با وسواس های فکری , عملی و علل و نشانه ها و درمان آن ها
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان آشنایی با وسواس های فکری – عملی و علل و نشانه ها و درمان آن ها را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: Wordتعداد صفحات: 23فهرست مطالب1 – معرفی وسواس های فکری – عملی2 – چه چیزهایی وسواس های فکری با ابعاد بالینی را از افکار تکراری بی ضرر متمایز می کند ؟3 وسواس های فکری و زمینه اجتماعی4 – اضطراب ، افسردگی و وسواس ها5 – آسیب پذیری در برابر اختلال وسواس فکری – عملی6 – نظریه های اختلال وسواس فکری – عملی7 – درمان اختلال وسواس فکری – عملی8 – نشانه ای اصلی اختلال وسواس فکری – عملی9 – نشانه های همراه اختلال وسواس فکری عملی10 – وسواس فکری – عملی چیست ؟11 وسواس فکری چیست ؟12 وسواس عملی چیست ؟13 برخی وسواس های فکری – عملی متداول14 – علل بیماری وسواس فکری – عملی15 – سایر بیماریهای مرتبط با وسواس فکری – عملیوسواس فکری عملی چیست ؟وسواس فکری – عملی بیماری است که در ان فرد افکاری ناخواسته داشته و اعمالی را بارها و بارها تکرار می کند . همه ما در زندگی عادی خود روتین های بخصوصی داریم مثل مسواک زدن دندان هایمان قبل از خواب . اما افرادی که مبتلا به این روان رنجوری هستند ، عادات رفتاری دارند که سد راه زندگی روزانه شان استاکثر افراد مبتلا به این روان رنجوری ، خود می دانند که افکار و اعمالشان بی معنا و غیر ضروری است اما قادر به نادیه گرفتن آن یا خودداری از انجام آن نیستند .وسواس فکری چیست ؟وسواس فکری شامل ایده ها ، نظرات ، انگیزه هایی است که مرتبا به ذهن فرد هجوم می آورد فردی که مبتلا به این روان رنجوری است به هیچ عنوان دوست ندارد چنین افکاری داشته باشد و آنها را آزار دهنده می داند . اما قادر به کنترل آنها نیست . گاهی اوقات این افکار هر از گاهی به سراغ فرد می آیند و گاهی اوقات مرتبا ذهن او را اشغال می کنند .وسواس عملی چیست ؟افکار وسواسی فرد را مضطراب و هراسان می کند . این افراد سعی می کنند با انجام اعمالی بخصوص بنا بر قانونی که برای خود می سازند از شر این افکار خلاص شوند . این رفتارها وسواس عملی نامیده می شوند . برای مثال فرد مبتلا به این روان رنجوری ممکن است افکار وسواسی در مورد ترس از میکروب داشته باشد ، از این رو بعد از رفتن به توالت ، دستهای خود را بارها و بارها می شوید . انجام این اعمال باعث می شود تا این افکار به طور موقت از فرد دور شوند . اما وقتی این اضطراب و ترس باز می گردد کار فرد مبتلا دوباره از نو آغاز می شود .

برخی وسواس های فکری متداول :ترس از میکروب و کثیفیاهمیت دادن زیاد به نظم ، دقت و درستینگرانی از ایکه کاری به خوبی انجام نشده باشد ، حتی وقتی فرد می داند که این مساله صحت ندارد .ترس از افکار شیطانی و گنهکارانهفکر کردن تمام مدت در مورد یک صدا ، تصویر ،کلمه یا عدد بخصوصنیاز به اطمینان مجددترس از صدمه زدن به یکی از اعضاء خانواده با یکی از دوستانبرخی وسواس های عملی متداولشستن و تمیز کردن ، مثل شستن دستها ها ، دوش گرفتن یا مسواک زدن مداومچک کردن مداوم قفل در و پنجره برای اطمینان یافتن از اینکه قفل هستند یا نهتکرار یک عمل ، مثل رفتن و آمدن مداوم ، نشستن و پاشدن ، یا دست زدن به یک چیز بخصوص برای دفعات زیادمنظم و مرتب کردن چیزها به طرق معیناعدادی را مداوم حساب کردننگاه داشتن روزنامه ها ، ایمیل ها ، یا چیزهایی که دیگر مورد نیاز نیست .مداوم به دنبال تصدیق و تایید دیگران بودنمیزان شیوع بیماریسالهای متمادی این روان رنجوری بیماری بسیار نادر بود تعداد دقیق افراد مبتلا به آن پنهان نگاه داشته می شد ، چرا که مردم از روی خجالت مشکل خود را با کسی مطرح نمی کردند . تحقیقات اخیر نشان داده است حدودا 3 میلیون نفر آمریکایی بین سنین 18 تا54 سال ممکن است در طول زندگی خود دچار این بیماری شوند . این بیماری مردان و زنان را به میزان مساوی مبتلا می کند .علل بیماری :کسی تا به حال علت روشن و آشکاری برای ابتلا به وسواس فکری و عملی پیدا نکرده است . برخی تحقیقات ثابت کرده است که احتمالا بعضی مواد شیمیایی موجود در مغز ، که سیروتونین خوانده می شوند از انجام کاری به طور مکرر توسط فرد جلوگیری به عمل می آورد . فرد مبتلا به این روان رنجوری ممکن است میزان کافی سیروتونین در مغز نداشته باشد بعضی از این بیماران با استفاده از داروهایی که میزان سیروتونین را در مغز افزایش می دهد تقریبا بهبود می یابند .

مطالب دیگر:
📎205- ارزیابی كارایی مدل­های snake در استخراج اتوماتیك ساختمان و بهبود مدل GVF انتخاب شده📎نانو تکنولوژی | مقالات دانشجویی رشته فیزیک (۳۲ص word)📎ابر رساناها | مقاله دانشجویی رشته برق و فیزیک (۱۸ص word)📎نقش آب در سلامتی (۱۰ص word)📎نقش آب در زندگی (۲۴ص word)📎206- ارزیابی آسیب پذیری لرزه ای ساختمانهای با مهاربندی برون محور فولادی براساس دستورالعمل بهسازی ساختمانهای موجود📎207- تعیین جریان­های­ زیست­ محیطی مصالح ساختمانی📎208- بررسی رفتار لرزه ای ساختمانهای فولادی سبك بادبندی شده با تسمه فولادی📎209- بررسی و ارزیابی میزان مستعد بودن ساختمانهای موجود تحت پدیده برخورد لرزه ای📎210-شكل پذیری دیوار برشی فولادی بازشودار در ساختمان‌های چندطبقه📎211- تحليل غير خطي ساختمانهاي بنايي با مدلسازي Spring Method به روش📎212- تحلیل غیر خطی ساختمان بنایی به روش ستون معادلواراﺋﻪ راهكارهای بهسازی📎213-توزیع تقاضای شكل‌پذیری ساختمان‌های نامتقارن بتن‌آرمه با سیستم دوگانه قاب خمشی و دیوار برشی📎214-بررسی رفتار لرزه ای غیر خطی ساختمان های فولادی نامنظم در ارتفاع📎215-پیشنهاد روش مدلسازی برای انجام تحلیل های غیرخطی در ارزیابی آسیب‌پذیری ساختمانهای بنایی غیر مسلح📎روش حل اعداد مختلط (۱۳ص word)📎مقاله عدسی ها | مقاله دانشجویی رشته فیزیک (۲۱ص word)📎مشارکت اجتماعی | مقاله دانشجویی جامعه شناسی (۱۴ص word)📎40تصویر آدمک سه بعدی در ارتباط با همکاری📎15تصویر آدمک سه بعدی مربوط به ورزش📎28تصویر آدمک سه بعدی در زمینه ایمیل📎نمونه اسلاید پرسش و پاسخ📎6جعبه متن موازی📎12پرتره کارتونی📎28آیکن پیش بینی وضع هوا