لینک مستقیم(دانلود گزارش کار آموزی رشته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات در جهاد کشاورزی شهرستان)

دانلود گزارش کار آموزی رشته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات در جهاد کشاورزی شهرستان|لینک مستقیم|اِل کِی|30014930|دانلود گزارش کار آموزی رشته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات در جهاد کشاورزی شهرستان گنبد ( واحد حفظ نباتات )
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود گزارش کار آموزی رشته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات در جهاد کشاورزی شهرستان را مشاهده می نمایید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 30فهرست مطالب :

مبارزه بیولوژیک .......2

مبارزه با کنه درمزارع سویا...... 4

طرح مبارزه با مگس زیتون ..... 4

مبارزه با آفت کرم قوزه پنبه .......5

مبارزه با آفات وبیماریهای برنج در منطقه ..5

مبارزه بابیماری خطرناک بلاست ...........6

مبارزه باتریپس پنبه ....6

مبارزه برعلیه بلایت باکتریایی ...8

علائم بیماری ....... ....8

مدیریت بیماری ....... 10

گزارش روزانه کارآموزی ........11مبارزه با کنه در مزارع سویا :کنه از جانورانی می باشد که ازگروه تارتنان میباشد وبصورت ریز ومعمولاً زردرنگ می باشندویکی از آفات مهم در زراعت سویا بشمار می رود که بدلیل کشت سویا بصورت وسیع در منطقه این آفت نیزگسترش یافته بود .البته کنه ها معمولاً به قسمتهایی از مزارع سویا که در کنار جاده ها ودرمعرض گرد وغبار هستند آسیب وارد می کنند واگر شدت آسیب زیاد بود می توان از کنه کش ها مثل نئورون و اومایت استفاده شود .طرح مبارزه با مگس زیتون :یکی از طرح هایی که در آن شرکت داشتم طرح مبارزه بامگس میوه زیتون بود.مگس زیتون یکی ازآفات مهمی است که دراکثر نقاط زیتون خیز دنیا وجود داشت ودرسال جاری در دو استان زیتون خیز گیلان وگلستان مشاهده شد واین حشره خسارات زیادی به میوه های زیتون وارد میکند وبه سایر میوه ها حمله نمیکند و اختصاصاً در روی زیتون فعالیت میکند .حشره کامل این آفت مگس کوچکی است بطول 5 میلی متر که سر آن به رنگ زرد مایل به قرمز که در قسمت صورت کمرنگ است وسطح بدن دارای موهای زردرنگی است.این مگس همانند سایر مگس ها دارای چهار مرحله زندگی میباشد که بصورت تخم ، لارو (کرم) ، شفیره وحشره بالغ مشاهده می شود . پس ازآنکه حشره بالغ ماده تخم خود را برروی میوه گذاشت بوی خاصی ازمیوه متصاعد میشود که مگس های دیگر روی آن تخم نمی گذارند . و2 تا3 روز بعد تخم بازشده و کرم شروع به تغذیه از گوشت میوه زیتون میکند . این عمل باعث ریزش میوه ها قبلاز برداشت و کاهش کیفیت روغن زیتون میشود . یک لارو می تواند 150 گرم از گوشت میوه را مورد مصرف قرار دهد .این حشره درهرنسل می تواند تا400 تخم بگذارد ودرشرایط مساعد 2 تا 3 نسل درسال دارد . ولی شدت فعالیت آن در پائیز بیشتر است . مگس میوه زیتون زمستان رابصورت حشره کامل وشفیره درعمق 5 تا 6 سانتی متری خاک می گذارند . واز اول ارد یبهشت ماه مجدداً به فعالیت خود ادامه می دهد . برای مبارزه با این حشره روش های مختلفی وجود دارد مانند استفادهاز تله فرمون جنسی اختلال درجفتگیری ، دورکننده ها ،تکنیک نرعقیمی ، استفاده از دشمنان طبیعی ، طعمه مسموم (پروتئین هیدرولیز )،اختلال درباکتری همزیست و استفاده ازسموم انتخابی میباشد . توصیه : برای جلوگیری از گسترش آلودگی باغات میوه خود از ورود محصول زیتون سایر مناطق خودداری فرمائید .

برای جلوگیری از افزایش خسارت ، برداشت زود هنگام کل محصول وتبدیل سریع آن به کنسرو توصیه میشود .مبارزه با آفت کرم قوزه پنبهیکی از آفات مهم پنبه درمنطقه کرم قوزه می باشد که به گیاهان دیگر ازجمله گوجه فرنگی ، ذرت ، نخود و بادمجان نیزحمله می کند .درمنطقه دراواخرفروردین ماه تخمریزی نسل اول روی علفهای هرز و گوجه فرنگی وبادمجان وبه ندرت روی پنبه های زود کاشت مشاهده شده بود .لاروهای جوان پس ازخروج ازتخم ابتداازپارانشیم برگ تغذیه نموده ورگبرگهاراباقی میگذاردسپس به غنچه گل وقوزهحمله کرده وباسوراخ کردن قوزه ها و ورود به داخل آنها از الیاف پنبه تغذیه می کند قوزه ها باقی مانده و طول آن نیز کوتاهتر است هم کیفیت وارزش خود را از دست می دهند .هر کرم لارو می تواند 20 6 غنچه وقوزه را مورد حمله قرار دهد .برای مبارزه شیمیایی در برابر این آفت 5 4 نوبت سمپاشی توصیه می گردد . در منطقه از سموم آوانت وو لاروین وآندوسولفان استفاده گردید وحداقل فاصله بین دو سمپاشی 15 12 روز طول کشید تاثیر سموم یادشده برکنترل این آفت مثبت بود.مطالب دیگر:
🔑بیماریهای منتقله از راه آب و غذا🔑بیمه اتکایی🔑بیوگرافی فروغ فرخ زاد🔑بیومکانیک پرتاب دیسک🔑بيماري بلاست برنج🔑بيماري های عروقي مغز🔑بيمه اتكايي🔑بيوانفورماتيك🔑بيوشيمي عمومي🔑پاراسمپاتيك🔑پاسارگاد باغ شاهي هخامنشيان🔑پاورپوینت آشنایی با ارز و بازار ارز🔑پاورپوینت بررسی و ارزیابی انواع اشعه ها و نقش پرتوها و کاربرد آنها🔑پاورپوینت برنامه ریزی فرض پایه برای آینده نگاری صنایع پتروشیمی ایران🔑پاورپوینت جامع بررسی و ارزیابی راه آهن و حمل ونقل🔑پاورپوينت ساواك🔑پتانسیل عمل🔑پدیده النینو🔑پرتوهای ماورا بنفش🔑پردازش تصویر🔑پرستار، حقوق بیمار و ارائه خدمات باليني🔑پرستاري بهداشت جامعه 1🔑پرش کیهانی🔑پروتكلهاي احراز اصالت🔑پروتكلهاي احرازاصالت