لینک مستقیم(جغرافياي اقتصادي استان تهران و بررسی کشاورزی و دامداری و صنایع و معادن)

جغرافياي اقتصادي استان تهران و بررسی کشاورزی و دامداری و صنایع و معادن|لینک مستقیم|اِل کِی|30010364|جغرافياي اقتصادي استان تهران و بررسی کشاورزی و دامداری و صنایع و معادن
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان جغرافياي اقتصادي استان تهران و بررسی کشاورزی و دامداری و صنایع و معادن را مشاهده می نمایید.

فهرست:جغرافیای اقتصادی استان تهرانكشاورزيدامداریمعادنصنايعجغرافياي اقتصادي و هواشناسي جغرافياييجغرافیای اقتصادی استان تهرانكشاورزی:

تهران را از نظرموقعیت طبیعی و كشاورزی می توان به دو ناحیه تقسیم بندی كرد :ناحیه كوهستانی معتدل: این ناحیه در بر گیرنده نواحی شمالی استان مانند بخش های فیروز كوه، دماوند، لواسانات، رودبار قصران، طالقان و بخش هایی از شمال ساوجبلاغ است كه به علت ناهمواری های شدید سطح زمین، وضعیت نامساعد جوی و اقلیم سرد، مردم این ناحیه، بیشتر به فعالیت های باغ داری و دام داری می پردازند و سیب، گوجه سبز، گیلاس، زردآلو و هلو از مهم ترین محصولات این ناحیه به شمار می رود.دشت ها و كوهپایه های جنوبی البرز: این ناحیه ورامین، ری، شهریار، رباط كریم، اشتهارد و بخش های مركزی و جنوبی ساوجبلاغ است. به جز نواحی نزدیك شوره زار، بقیه زمین های این ناحیه برای كشاورزی مساعد است. محصولات عمده این ناحیه گندم، جو، یونجه، ذرت علوفه ای، گوجه فرنگی، خیار، انواع سبزی، سیب زمینی، گیاهان علوفه ای، انگور، چغندر قند و پنبه است.از نواحی مهم كشاورزی استان تهران می توان به رودبار قصران در شمال شرقی تهران كه اراضی حاصل خیز و باغ های فراوان دارد، اشاره كرد. لواسانات در غرب شهرستان دماوند از دیگر نواحی كشاورزی تهران با زمین های حاصل خیز است. در شهرستان كرج محصولاتی چون چغندر، میوه و فرآورده های دامی تولید می شود.دامداری:دره ها و دامنه های البرز با مراتع سرسبز و غنی، از موقعیت مناسبی برای دامداری برخوردار است. در سطح استان، دامداری هم در دشت ها و هم در نواحی كوهستانی و كوهپایه ای رواج دارد. سهم دامداری در اقتصاد استان ناچیز است.

معادن:

از معدن های كل كشور نیز 4/15 در صد آن در محدوده استان تهران قرار دارد. این معادن را میتوان به گروه های زیر تقسیم كرد :معادن فلزی: مس، سرب، مولیبدن، منگنز و آهن است. تقریبا" همه منگنز استخراجی كشور از معادن منگنز استان تهران به دست می آید كه در جنوب و جنوب غربی آن قرار دارد.معادن غیر فلزی: در برگیرنده ذخایر سنگ آهك و دولومیت است.معادن خاك نسوز: كائولن ( خاك چینی ) است و 51 درصد تولید كل كشور از این استان استخراج می شود. معدن های سنگ گچ استان نیز دارای ذخایر بزرگی است. معادن نیتونیت و خاك صنعتی در بخش های شرقی و جنوب شرقی استان كشف شده استمطالب دیگر:
تحقیق زندگی نامه فرانس بکن باورتحقیق اسطوره منچستر نورمن فاسترتحقیق مالك اشترتحقیق تحلیلی از مجموعه داستان های کوتاه از کتاب میرزای بزرگ علوی گردتحقیق وصیت نامه شهید محمدرضا خلیلیدانلود تحقیق در مورد آیت الله طالقانیتحقیق شهدای طالقانتحقیق محمد رضا کلهرتحقیق لائوزی (قرن ششم قبل از میلاد)تحقیق سخنراني دكتر سروشتحقیق کلاسی شيرين‌ در خسرو و شيرين‌ نظامي‌تحقیق بررسی روابط خارجي ايران در زمان نادر شاهتحقیق زندگی نامه شهرام ناظریتحقیق ويگوتسكيتحقیق زندگي نامه کلبرگتحقیق زندگی نامه سید حسن حسینیتحقیق زندگی نامه سزانتحقیق بررسی شعر معاصر افغانستانتحقیق زندگی نامه جمال زادهتحقیق نادر ابراهیمی را بشناسیم؟تحقیق زندگى و آثار فرانس دى والتحقیق زندگی نامه حاجی‌ علی رزم‌آراتحقیق جان دیوئیتحقیق بیوگرافی و شناخت آيت الله حاج سيد علی بهبهانیتحقیق بیوگرافی ارسن وِلز