لینک مستقیم(تحقیق درباره نباتات علوفه‌اي)

تحقیق درباره نباتات علوفه‌اي|لینک مستقیم|اِل کِی|1750919|تحقیق درباره نباتات علوفه‌ای,نباتات علوفه‌ای,علوفه‌ای
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق درباره نباتات علوفه‌اي را مشاهده می نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 24 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

استان گلستان با مساحتي بالغ بر 2200000 هكتار در شمال كشور قرار داشته و در ضلع شرقي درياي خزر واقع شده و از دو بخش جلگه‌اي و دشت در شمال و بخش كوهستاني در جنوبت تشكيل شده كه از شمال به جمهوري تركمنستان، از جنوب به استان سمنان، از طرف شرق به استان خراسان و از غرب به درياي خزر و استان مازندران هم‌مرز است.

استان گلستان 75/1درصد كل سطح كشور را به خود اختصاص داده كه از اين سطح حدود 430000 هكتار اراضي جنگلي، 1126000 هكتار مرتع و بيش از 630000 هكتار اراضي زراعي است كه تحت كاربرد كشت بيش از 720 نوع محصولات زراعي و باغي قرار دارد. نوع آب و هواي استان متفاوت بوده و از اقليم نيمه خشك تا معتدل كوهستاني متغير است. ميزان متوسط ريزش‌هاي جوي در مناطق غرب استان و در ارتفاعات جنوبي 700 ميليمتر، در نواحي شمال شرقي و نوار مرزي 200 ميلي‌متر در نوسان است. متوسط بارندگي استان، 450-400 ميليمتر مي‌باشد.

محصولات غالب استان گلستان شامل گندم، جو، برنج، پنبه، سويا، كلزا، آفتابگردان، دانه‌هاي روغني، سيب‌زميني و ذرت مي‌باشد. سطح زير كشت نباتات علوفه‌اي دراستان اعم از ذرت، جو، يونجه، شبدر برسيم، سورگوم و ذرت علوفه‌اي، حدود 90-80 هزار هكتار مي‌باشد. در حال حاضر ظرفيت و پتانسيل توليد نباتات علوفه‌اي در استان قابل ملاحظه است، به گونه‌اي كه اگر مشكلات در سطح استان مرتفع گردد، مي‌تواند يكي از مراكز مهم توليد انواع علوفه در سطح كشور باشد.

فوايد سيلو كردن نباتات علوفه‌اي

  • با استفاده از نباتات سيلو شده، مي‌توا در فصل زمستان از علوفه تازه و آبدار در تغذيه دام استفاده نمود.
  • با هزينه كم، مواد خوش خوراك تازه براي فصل زمستان تهيه مي‌گردد كه در توليد بيشتر گوشت موثر است.
  • با سيلوي علف‌هاي هرز و خشك كردن آنها، نه تنها مورد استفاده دام قرار مي‌گيرند، بلكه در مبارزه با آنها نيز مفيد واقع مي‌گردد.
  • علوفه زيادي در فضايي اندك ذخيره شده، در صورتي كه علوفه خشك جاي بيشتري را اشغال مي‌كنند.
  • علوفه خشك اگر مدتي در انبار نگهداري گردد، مقداري از مواد قندي خود را از دست داده و از ارزش آن كاسته مي‌شود، در صورتي كه ميزان خسارت علوفه سيلويي كه براي مدت طولاني‌ترين نگهداري مي‌شود، بسيار كمتر است.
  • به هنگام خشكسالي و كمبود علوفه، ضامن تامين غذاي دام خواهد بود.


  • مطالب دیگر:
    🔑پاورپوینت میکروپروسسور و PLC🔑پاورپوینت سرمایه اجتماعی🔑پاورپوینت معماري دوره ساسانيان🔑پاورپوینت الگوی دوخت دامن🔑پاورپوینت كنترل عفونت در سل🔑پاورپوینت آلفرد آدلر🔑پاورپوینت بررسی شغل طراح لباس🔑پاورپوینت معیارهای اساسی در طراحی پست ها🔑پاورپوینت سيستم روشنايي لوله نوري🔑پاورپوینت برفندیل (برف چال)🔑پاورپوینت اصلاح گیاه آهار🔑پاورپوینت زیج حیاتی🔑پاورپوینت استراتژيهاي مطلوب🔑پاورپوینت تمدن یونان باستان🔑پاورپوینت تاریخ و تمدن مادها🔑پاورپوینت سيستم شبكه در نظام خدمات بهداشتي ايران🔑پاورپوینت خودشکوفایی و پیشرفت شغلی🔑پاورپوینت بهره وری انرژی در ایران سیاست ها، قانون گذاری و راهبردها🔑پاورپوینت اپیدمیولوژی و ژنتیک سرطان🔑پاورپوینت کتاب حسابداری صنعتی (3) تألیف نسرین فریور و محمود عربی ( به همراه حل تشریحی مسائل)🔑پاورپوینت کدهای اختصاصی پژوهش بر روی حیوانات🔑پاورپوینت مدیریت نمونه کارها (سبد پروژ ه ها)🔑پاورپوینت بررسی نظام اجتماعی در ساختار شهرهای ایران🔑پاورپوینت فرآيند شي گرايی توسعه نرم افزار و RUP🔑پاورپوینت بررسی و ارزیابی صنعت پترشیمی