لینک مستقیم(تحقیق درباره سياست گسترش ناتو به شرق و تاثير آن بر امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران)

تحقیق درباره سياست گسترش ناتو به شرق و تاثير آن بر امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران|لینک مستقیم|اِل کِی|1738164|سیاست گسترش,ناتو,تحقیق درباره سیاست گسترش ناتو به شرق و تاثیر آن بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تحقیق درباره سياست گسترش ناتو به شرق و تاثير آن بر امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران را مشاهده می نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 11 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ناتو پس از فروپاشي شوروي و پس از جنگ سرد نه تنها دچار فروپاشي نگرديد،‌ بلكه قدرتمند شده و از لحاظ مأموريتي و جغرافيايي گسترش يافت. ناتو و اختصاصاً آمريكا به عنوان تنها ابرقدرت باقي مانده در پي آن بودند كه از اتفاقاتي چون حادثه 11 سپتامبر، نهايت بهره را ببرند و با دستاويز قرار دادن تهديدات امنيتي و تلاش براي خنثي نمودن تهديدات وارد عمل شوند. اولويت هاي اوليه ي آمريكا مقابله با پيامدهاي منفي و تنش هاي احتمالي پس از پايان جنگ سرد بود اما سياست ايالات متحده در دوران رياست جمهوري بيل كلينتون تحت تأثير برخي عوامل قرار گرفت كه به تدريج بحث گسترش را به يك ضرورت مطلق مبدل كرد. حادثه 11 سپتامبر موجب شد تا تروريسم به عنوان مهمترين و كارآمدترين ابزار مداخله جويي در نظام نابسامان جهاني و در راستاي تجديد و احياي هژموني ايالات متحده و به تعبيري نهادينه كردن يك جانبه گرايي اين كشور مورد استفاده قرار گيرد. ماهيت تهديدات امنيتي، منجر به آن گرديد كه كارگزاران ناتو، علاوه بر تأمين ثبات و امنيت حوزه ي اروپا- آتلانتيك،‌ تأمين امنيت و ثبات حوزه هاي جغرافيايي همجوار را نيز در دستور كار اتحاديه قرار دهند از جمله موارد مخل امنيت بحران هاي منطقه اي،‌ بي ثباتي هاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي، تكثير سلاح هاي كشتار جمعي،‌ تروريسم، جرائم سازمان يافته و ... مي باشد. در اين بين،‌ منطقه اوراسيا از مناطق محوري و اصلي جهان است. منطقه مزبور بيش از هفتاد درصد انرژي جهان را درخود جاي داده است. علاوه بر منابع استراتژيك منطقه اوراسيا از گذشته ي دور به دليل اولويت ژئوليتيك آن به عنوان هارتلند مدنظر بوده است. اوراسيا به لحاظ كنترل قطب هاي قدرت چون روسيه، چين،‌ هند و ... و بازار فروش محصولات غربي براي ناتو با محوريت آمريكا داراي ارزش زيادي است. به لحاظ آنچه ذكر گرديد. ناتو با طرح موضوع امنيت و مشخصاً تروريسم كه كشورهاي جهان را تهديد مي كند وارد عمل گرديد طرح امنيت با موضوع گسترش ناتو جلوه ي عملي يافت. ناتو در پي تسخير مناطق استراتژيك مي باشند به بهانه هاي مختلف است. ناتو و نومحافظه كاران آمريكا با طرح مسائلي چون ترويج دموكراسي، طرح خاورميانه بزرگ،‌ تغيير رژيم ها در چارچوب انقلاب هاي مخملي كوشش مي كند بر منطقه سلطه ي كامل يابند. در تحقيق پيش رو درصدد برآمد كه حركت گسترش ناتو به شرق و تأثيرات سياست ياد شده بر امنيت ملي ج.ا.ا را بررسي نمايد. روش تحقيق با استمداد از نظريه امنيت تعاوني است. اين نظريه در چهارمين حلقه خود يعني ترويج ثبات در كشورهاي مجاور قلمرو ناتو مي باشدمطالب دیگر:
پاورپوینت آشنایی با میوه های استواییپاورپوینت سبزی خشک شده بهتر است یا فریز شده ؟پاورپوینت لیموشیرین و فواید آنپاورپوینت خاصیت شگفت انگیز چای جینسنگپاورپوینت فواید و خواص پستهپاورپوینت میوه های مفید برای سلامت و زیبایی پوستپاورپوینت به 7 دلیل شگفت انگیز هسته آوکادو رو دور نریزید!پاورپوینت با هم خوردن این مواد غذایی خطرناک استپاورپوینت 8 خاصیت کشمشپاورپوینت میوه هایی که جلوی سفید شدن مو را میگیردپاورپوینت گران قیمت ترین میوه های دنیا !پاورپوینت فواید آلو بخارا برای بدن سلامتی وزن و جوانی پوستپاورپوینت 7 مزیت شگفت انگیز آلوئه ورا برای پوست صورتنقشه های فاز یک هتل 15 طبقهپلان بیمارستان 100 تخت خوابیتحلیل مکانیسم جنوا دورانینقشه موتور خانهپلان استخرپلان تاسیسات مکانیکیطرح توجیهی احداث استخر سرپوشیده و ارائه خدمات آموزشی و تفریحیطرح توجیهی احداث باشگاه ورزشی (ورزشهای رزمی)طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه حسابداری و خدمات آموزشی در زمینه حسابداری دستی و رایانه‌ایطرح توجیهی تاسیس آموزشگاه زبان‌های خارجی و خدمات آموزشی در زمینه زبان های خارجیطرح توجیهی تاسیس آموزشگاه ساخت گل های مصنوعی (چینی)طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه کامپیوتر و خدمات آموزشی در زمینه علوم رایانه