لینک مستقیم(دانلود طرح کارآ وزی زراعت و اصلاح نباتات -مركز تحقيقات توتون تيرتاش )

دانلود طرح کارآ وزی زراعت و اصلاح نباتات -مركز تحقيقات توتون تيرتاش |لینک مستقیم|اِل کِی|1665274|دانلود,طرح کارآ وزی,زراعت و اصلاح نباتات
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان دانلود طرح کارآ وزی زراعت و اصلاح نباتات -مركز تحقيقات توتون تيرتاش را مشاهده می نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 14 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه

توتون از گياهان بومي دنياي جديد مي‌باشد. امروزه كشاورزان آمريكا حدود 3/1 محصول توتون دنيا را توليد مي‌كند. در ايران توتون نيز از گياهان قابل اهميت به شمار مي‌رود. استان‌هاي مهم كشت توتون عبارتند از: آذربايجان غربي، گيلان و مازندران.

توتون‌هايي كه در ايران كشت مي‌شوند، عبارتند از: 1) باسما (توتون تيپ شرقي) در اروميه، گرگان و مازندران، 2) ويرجينيا (توتون تيپ غربي) در مازندران، گيلان و گلستان، 3) بارلي (توتون تيپ غربي) در مازندران، گلستان و آذربايجان غربي.

توتون گياهي است از خانواده سولاناسه و جنس نيكوتيانا اين جنس 65 گونه دارد كه دو گونه تاباكوم و روستيكا در كشاورزان اهميت دارد و هيچيك از اين دو گونه به صورت وحشي ديده نشده است.

توتون گياهي است اصلاً دائمي، ولي چون نمي‌تواند سرما و يخبندان را تحمل كند، به صورت يكساله مورد كشت قرار مي‌گيرد. چون توتون گياهي است اتوگام، و براي اصلاح آن از روش‌هايي مثل وارد كردن و سلكسيون و دورگ‌گيري استفاده مي‌شود. دورگ‌گيري در اصلاح توتون خيلي كاربرد دارد. دورگ‌گيري بين گونه‌اي به منظورهاي زيادي مثل انتقال صفت مقاومت به بيماري از ارقام وحشي به توتون معمولي نيكوتيانا تاباكوم به كار رفته است و در اين روش بيشتر از روش تلاقي برگشتي استفاده مي‌شود.

اهداف اصلاحي توتون عبارتند از: ازدياد عملكرد، مقاومت به آفات و بيماري و كيفيت توتون.مطالب دیگر:
📗تحقیق کمیته امداد امام خمینی (ره) و امر به معروف و نهی از منکر📗تحقیق طراحی صفحات وب با FrontPage 2000📗تحقیق محاسبات گریدی📗تحقیق مجتمع مسکونی📗تحقیق دستگاه تنفسي (‌بيني)📗تحقیق پروتئين، CDNA و شناسايي گرن📗تحقیق ذات الریه چیست؟📗تحقیق ديازپام (DIAZEPAM)📗تحقیق تاريخچه مختصري از مفهوم و پيدايش اعداد📗تحقیق تبديل تضعيف انتشار به شدت ميدان دريافتي📗تحقیق تاريخچه ميکروپرسوسور و کاربرد📗تحقیق تاریخچه هندسه📗تحقیق مسکن📗گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در شرکت پارس مختصات جنوب📗گزارش کارآموزی کامپیوتر در سازمان آموزش و پرورش استان لرستان معاونت پژوهش و برنامه ریزی📗گزارش کارآموزی در اداره امور مالیاتی📗گزارش کارآموزی در شرکت برق خراسان شمالی📗گزارش کارآموزی در خط 5 مترو تهران (پست برق بنیاد رنگ)📗گزارش کارآموزی در شرکت بیمه توسعه📗گزارش کارآموزی نظارت و اجرای ساختمان های بتنی📗گزارش کارآموزی بهداشت حرفه ای در کارخانه سیمان کرمان📗گزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت رویان ستون📗پاورپوینت خلاصه کتاب زبان خارجه تخصصی2 تالیف رضا نیلی پور و منوچهر جعفری گهر📗پاورپوینت خلاصه کتاب زبان خارجه تخصصی1 تالیف رضا نیلی پور📗پاورپوینت تاریخ زبان فارسی